Коли використовується Past Perfect Continuous

Коли використовується Past Perfect Continuous

1: Щось, що почалося в минулому і тривало до іншої події або часу в минулому. Past Perfect Continuous вказує на те, «як довго» тривала дія в минулому, до моменту настання іншої події в минулому. Зазвичай використовується з ‘for + time’ (часто в цьому випадку можна використовувати Past Perfect Simple особливо з дієсловами стану ).

  • She had been working at that company for a year when she met James. — Вона вже працювала в компанії рік, коли вона зустріла Джеймса.
  • I’d been walking for hours when I finally found the house. — Я ходив уже кілька годин, коли нарешті знайшов будинок.
  • We’d been living in Berlin for three months when we had to leave. Ми жили 3 місяці в Берліні до моменту, коли нам потрібно було виїхати.

2: Щось, що закінчилося якраз перед іншою подією в минулому. Зазвичай використовується, щоб показати результат в прив’язці до часу в винулому. Дуже схоже на Present Perfect Continuous , але на відміну від нього, дія в Past Perfect Continuous закінчується перед іншою дією в минулому, а не перед дією в сьогоденні.

  • The pavement was wet, it had been raining. — Тротуар був мокрим, так як йшов дощ (дощ йшов раніше, потім закінчився, тому тротуар став мокрим)
  • The children had been playing and so the room was a mess! — Діти грали, тому в кімнаті був безлад. (Спочатку в кімнаті був порядок, потім вони грали, і як результат, в кімнаті безлад)
  • I’d been working before I saw you and that’s why I was really tired. — Я працював перед тим, як тебе побачив, тому я був утомленим.
  • I’d been studying before I saw my english tutor in Kharkiv felt asleep  - Я вчився до того, як помітив, що мій репетитор англійської в Харкові заснув :)

 past perf cont


Top