Чому батьки віддають перевагу іноземним вузам?

Чому батьки віддають перевагу іноземним вузам?

Сформованою практикою можна назвати тенденцію, коли матеріально забезпечені сім’ї вибирають своїм чадам вузи і школи поза рідною країною. Чомусь не виникає сумнівів, що більшість батьків, у випадку, коли їм  запропонували б можливість відправити дитину за кордон, обов’язково скористалися шансом.

Освіта за межами країни дуже відрізняється від нашої. Типовий український школяр — це дитина, яка готова на все заради  оцінок і виконує задану роботу лише «для галочки». Списав контрольну, отримав хорошу оцінку — молодець! Закрив усі іспити, здав сесію, на наступний день все забув — розумниця, диплом вже твій. Таке ставлення до рівня знань учня заслуговує критики. Нерідко батьки вдаються до репетиторів за допомогою. Наприклад, репетитор з математики в Харкові дійсно може допомогти дитині розкрити здібності до точних наук.

Зовсім інші пріоритети в системі західної освіти. Там готують в першу чергу успішних людей, які націлені на результат. У школах Європи немає шаблонних критеріїв: хто зазубрив  матеріал, той «розумний», хто не може повністю відтворити визначення слова, той отримує ярлик «неуспішної людини». Після такого, «успішність» в журналі падає і на допомогу приходить найнятий викладач математики в Харкові. Розуміння учнем термінології, але неможливість по-науковому її пояснити в більшості вітчизняних шкіл оцінюється незадовільно. У свою чергу, західні школи вважають такий підхід неправильним.

Не дивно, що в Фінляндії відсутня система оцінювання  учня, яка психологічно тисне на дітей. У школяра широкий вибір предметів, надто глибоко нічого не вивчається: для цього й існують профільні коледжі.

Для вступу в український ВНЗ необхідно здати ЗНО, тому рівно за рік або навіть раніше, всі бажають, щоб репетитор з математики в Харкові навчив правильно робити тести. І це можливо, але ось тільки  чи показує ЗНО реальний рівень знань — це питання залишається відкритим.


Top