Вступаємо в Польщу: покрокова інструкція

Вступаємо в Польщу: покрокова інструкція

Без чого не можна обійтися?

Вступити до польського університеу або академії набагато легше, ніж це здається на перший погляд. Звичайно, потрібно дотримуватись деяких вимог, але в цілому умови надходження дуже ліберальні і доступні багатьом українцям. Головне — це мати в своєму розпорядженні певні фінанси (освіта приблизно коштує 1000-3000 € на рік плюс 50-60 € в місяць на гуртожиток і приблизно 100 € на щомісячні витрати). Крім того, вам знадобиться атестат про повну загальну середню освіту та сертифікат про знання польської на рівні В2. Якщо ваш рівень нижче, можна ходити на курси при університеті, проходячи підготовку або брати додаткові заняття, які проводить репетитор з польської мови. Польська мова набуває все більшої популярності, тому в місті завжди знайдуться хороші фахівці.

Тут перераховані основні вимоги. Решта залежить тільки від вас.

Перший крок

Для початку визначтеся зі спеціальністю і вузом. У Польщі функціонують абсолютно на рівних умовах приватні і державні вищі навчальні заклади. Якість освіти дуже висока в обох випадках, тому різниці немає. Найпопулярніші університети — це Варшавський університет (державний), Академія Леона Козьмінського (приватний), Університет Марії Кюрі-Склодовської в Любліні (державний), Університет Лазарського (приватний).

Другий крок

Починайте збирати додаткові документи. Цей процес досить ємний і бюрократичний, але необхідний. Вам знадобляться:

  • Шкільний атестат або диплом (бакалавр, магістр, спеціаліст і т.д.)
  • Апостиль — це документ, іншими словами легалізація. Його можна отримати в Міністерстві юстиції України. Процес займає до 2 тижнів, в залежності від кількості поданих заяв.
  • Важливо! Перекладати документи бажано в Польщі в офіційному підприємстві, щоб уникнути процесу нотаріального засвідчення українського варіанту перекладу в консульстві.
  • Анкета на сайті. Проходить у вигляді онлайн-реєстрації на інтернет-ресурсі університету.
  • 3-4 фото.
  • Копія закордонного паспорта. Якщо абітурієнт неповнолітній — копія свідоцтва про народження та дозвіл від юридичної опікуна на навчання.
  • Медична довідка.
  • Сертифікат про володіння польською мовою. Його можуть видати на курсах, які ви відвідували або можна просто здати тест, в разі, якщо ваші заняття вів репетитор польської мови. Можливість знайти хорошого викладача є у всіх великих містах України.
  • Сертифікат про володіння англійською мовою (якщо ви вибрали англомовний курс).

Можливо, ваш список документів буде відрізнятися в залежності від вимог вузу, але в основному використовуються перераховані вище документи.

Третій крок

Вам потрібно набратися терпіння і дочекатися офіційного рішення про прийняття на навчання. На основі рішення можна подати заяву про надання студентської візи.

У Польщі існують 2 семестри: зимовий і літній. Відповідно вступати можна двічі на рік.

Важливо добре знати польську, оскільки вона вам знадобитися не тільки в навчанні, а й у побуті. Незважаючи на оманливе перше враження, ця мова не настільки проста. Готуватися потрібно заздалегідь, в цьому вам прийде на допомогу репетитор польської.

Вдалого вам вступу!

Top