Реформа вищої освіти: в наступному році тільки...

Реформа вищої освіти: в наступному році тільки кращі українські вузи отримають держзамовлення

Незабаром Кабінет Міністрів планує змінити механізми забезпечення якості вітчизняної вищої освіти, відповідно до яких державне замовлення буде поділений між тими вузами, які забезпечують найвищий рівень освіти. Про це заявив прем’єр Арсенія Яценюк на нараді з ректорами вищих навчальних закладів, присвяченій імплементації гучного Закону «Про вищу освіту». Прем’єр-міністр зазначив, що саме таким чином можна вирішити наболілу проблему забезпечення якості освіти і, тим самим, скоротити кількість неефективних вузів, які тільки видають папірці під назвою «диплом».

Арсеній Яценюк також повідомив про інші нововведення, які очікують сферу вищої освіти в майбутньому. Так, з 2015 року почне свою роботу Агентство забезпечення якості освіти, яке буде розподіляти значні ресурси між кращими вузами. Крім того, незабаром на розгляд депутатів внесуть законопроект про єдиний стипендіальне фонді, згідно з яким стипендія стане стимулом, а не соціальною пільгою, і її будуть отримувати тільки ті, хто заслужив.

Також прем’єр підкреслив, що для ефективного функціонування системи вищої освіти необхідно створити фундамент — тобто реформувати законодавство у сфері дошкільної, середньої та професійно-технічної освіти.

Якщо Вам потрібен репетитор англійської мови, ви перебуваєте в потрібному місці, просто виберіть викладача.


Top