Інтерв'ю з найкращим викладачем польської мови в...

Інтерв’ю з найкращим викладачем польської мови в м.Харькові Кисіль Ольгою Анатоліївною

Польська мова в нашій країні з кожним днем стає популярнішою. Багато наших випускників бажають здобувати вищу освіту саме в Польщі, оскільки бачать великі перспективи не тільки в отриманні диплома європейського зразка, але також і в можливості залишитися в одній з країн Європейського Союзу. Саме тому вони намагаються максимально підготуватися до навчання саме в цій країні. Отримати якісні знання допомагають наші репетитори. В одного з найпопулярніших і затребуваних серед учнів репетитора нашого ресурса ми і взяли недавно інтерв’ю.
Кисіль Ольга Анатоліївна викладає в Харкові. У 2015 році вона закінчила ХНПУ імена Г.С. Сковороди. Вона працює з дітьми різного віку — починаючи від дошкільнят і закінчуючи випускниками. У своїй роботі вона намагається використовувати сучасні методи навчання, відео та аудіо записи.

- Розкажіть, будь ласка, про Вашу освіту, зокрема, де Ви вчили польську мову і як стали викладачем польської мови.
- Польську мову вивчала в ХНПУ ім. Г.С. Сковороди, навчання тривало з першого по п’ятий курс. Дякуючи моєму викладачу, Міщенко Олені Володимирівні, проходила навчання в UMCS Marii Curie-Skłodowskiej . Я вважаю, що вдосконалювати знання з польської мови потрібно постійно, тому і зараз продовжую поповнювати свій багаж знань . Дуже страшно було починати викладати, але після практики в школі, відношення до цього процесу змінилося. На мою думку, навчати дорослих набагато важче ніж дітей, але з часом я розробила програми для різних вікових категорій і стало набагато легше .
КисільОА
- Чи збільшився інтерес учнів до польської мови в останній рік?
- Школярі та студенти виїжджають для навчання в польські ВНЗ, дорослі чоловіки та жінки вивчають мову для роботи за кордоном, лікарі для легалізації медичних дипломів. Інтерес до польської мови збільшився з багатьох причин: бажання здобути європейську освіту, розширення власного бізнесу, політична ситуація в країні .

- Як Ви вважаєте, скільки часу потрібно для того, щоб вивчити польську для вільного спілкування та навчання за кордоном?
- Для того, щоб вільно спілкуватися в чужій країні їх мовою та навчатися в ВНЗ, де викладають польською , потрібен високий рівень знань — В1, В2. Звичайно, польська мова схожа на українську, але це іноземна мова і вона зовсім інша. Якщо ви знаєте добре українську, то вам буде трохи легше вивчати польську. Більшість моїх студентів говорять, що польська мова -набагато важча за англійську.

- Якби Ви почали жити спочатку, Ви стали б викладачем?
- Я дуже вдячна долі за те, що стала викладачем і ніколи ,навіть на секунду, не замислювалась над тим, щоб змінити свою професію. Дуже люблю те, чим займаюся. Від своєї роботи отримую колосальне задоволення. Найприємніше спостерігати за розвитком знань своїх учнів.

- Що Вам найбільше подобається у Вашій професії?
- Подобається спілкуватися зі своїми учнями, зав’язувати нові дружні контакти. Але найбільше, — навчати і бачити результати своєї праці.

- Чи вважаєте Ви, що в системі освіти потрібно щось кардинально міняти? Що саме?
- Так. Систему освіти треба кардинально змінювати. Я б почала з викладачів. На мою думку, не існує поганих учнів і поганих викладачів. Я вважаю, що і ті, і інші є немотивованими. Я вважаю, якщо б вчителі отримували достойну заробітну плату, їх бажання йти на роботу збільшилося.

- Що б ви порадили початківцям викладачам для підвищення рівня знань і кваліфікації?
- Для підвищення кваліфікації я б порадила читати художню літературу, прислухатися до своїх викладачів і спілкуватися з колегами. Я вважаю, що в кожного викладача можна чогось навчитися. І не стояти на місці, постійно вдосконалювати свої знання.

Анкету Ольги Анатоліївни у нас на сайті Ви зможете знайти за посиланням https://repetitor.org.ua/id811 .


Top