Європейські канікули для українських школярів

Європейські канікули для українських школярів

Уже з наступного навчального року канікули в українських школах можуть привести у відповідність до європейських стандартів і скоротити наполовину — до 1,5 місяця. Ініціатором цієї пропозиції виступив Віктор Громовий, заслужений учитель України, експерт з питань освіти. На думку Громового, зменшення тривалості канікул допоможе розвантажити навчальні програми, завдяки чому школярам стане легше і цікавіше навчатися у школі, і доможуть їм у цьому досвідчені вчителі.

Аргументацією пропозиції виступає той факт, що навчальний рік в Україні — найкоротший серед інших країн Європи, при цьому навантаження на школярів таке ж, як і за кордоном. Наприклад, в Німеччині діти вчаться весь червень, у липні відпочивають, а вже з середини серпня повертаються за парти.
Експерти впевнені, скорочення літніх канікул допоможе зменшити навчальний день (замість семи уроків буде тільки п’ять), зробити довшими перерви і зимові канікули, а також скоротити обсяг домашніх завдань. Такі зміни значно полегшать навчальний процес, незважаючи на те, що зроблять його тривалішим.
Зменшення тривалості канікул планують впроваджувати разом зі зміною навчальних програм і створенням абсолютно нової системи навчання в школах, яка буде мотивувати учнів на те, щоб вони йшли на уроки з захопленням, інтересом і бажанням отримати нові знання. При цьому, планується, що у червні уроки можуть проводитися в нетрадиційній формі. Наприклад, це можуть бути заняття на відкритому повітрі або мовні табори при школі.
Втім, пропозицію скорочення канікул не підтримують багато вчителів. Переконують, що краще більше працювати протягом навчального року, але потім і довше відпочивати. То ж цю пропозицію незабаром планують винести на громадське і експертне обговорення — їх результати покажуть, чи залишаться в українських школярів їх законні тримісячні канікули чи ні.

Top