Як зрозуміти, що дитині потрібен репетитор

Як зрозуміти, що дитині потрібен репетитор

Кожен батько намагається зробити для своєї дитини максимум: дати кращий одяг, забезпечити матеріальними благами і дати якісну освіту. Саме тому багато хто намагається найняти для свого чада репетитора, при чому роблять це в маленькому віці, що не завжди правильно. Адже спочатку потрібно зрозуміти, чи потрібен дитині репетитор, можливо учень може впоратися з усім сам. Це допоможе не тільки заощадити кошти, але і не перевантажувати свого малюка додатковими заняттями, а дати йому можливість насолодитися своїм дитинством сповна.

Як дізнатися, що дитині потрібен репетитор

Насправді, ніхто не зможе дати правильну і однозначну відповідь на питання, коли дитині треба займатися з репетитором. Це все повинно грунтуватися на особистих спостереженнях батьків, розмовами в школі, побажаннями малюка та ін. Звичайно, якщо дитині складно вивчати англійську мову, але в майбутньому ці знання будуть йому необхідні, тоді потрібно звертатися за допомогою до репетиторів. Але при цьому індивідуальні заняття музикою при небажанні вчитися — більше схоже на муку, ніж на допомогу і турботу.

Тому ознаки того, що потрібно звертатися за допомогою до репетитора, для кожного індивідуальні:

 

    1. Майбутня професія. У школі не дають докладних знань предмета, і зі шкільною англійською буде складно вступити в лінгвістичний університет і вчитися там. Тому заняття з репетитором дозволять максимально заглибитися у вивчення науки;

 

  • Прагнення високих оцінок. Багато школярів не встигають за програмою, тому отримують низькі оцінки. Вчителі просто не мають можливості кожному пояснювати тему по кілька разів, повертатися до незрозумілих моментів. Якщо не роз’яснювати це вчасно, то незнання можуть накопичуватися, як снігова куля. Ось тоді послуги репетитора будуть просто незамінними;
  • Підготовка до іспитів. Зараз не тільки випускники здають ЗНО, де робота з репетитором є пріоритетною. Але і школярі в 4 і 9 класі змушені проходити тестування. Якщо є сумніви в отриманні високого бала, то краще попрацювати з репетиторами і підтягнути свої знання.

Це головні особливості, які допоможуть дати відповідь на питання — як дізнатися, що дитині потрібен репетитор.

При цьому батьки повинні пам’ятати, що у дитини не повинно бути багато індивідуальних занять, тим більше з різними викладачами. Це може взагалі відбити у малюка бажання займатися і навчатися. Тому потрібно поступати мудро, наприклад, найняти репетитора з найнеобхіднішого предмету, а з рештою намагатися працювати самостійно.

Погана оцінка — потрібен репетитор

Багато батьків починають переживати, коли їх дитина приносить зі школи погані оцінки. Але ж це не завжди є наслідком незнання дитини. Це може бути її небажання в той чи інший момент відповідати на запитання вчителя, або незроблене домашнє завдання по своїй забудькуватості та інше. Нерідко зараз можна зустріти ситуації, коли самі вчителі занижують оцінки для того, щоб до них ходили на додаткові заняття і додавали непогані суми до заробітної плати вчителя.

Щоб розвіяти всі сумніви, потрібно самостійно проінспектувати свою дитину, поставити їй різні питання за темою або попросити вирішити приклад. Після цього стане відразу зрозуміло, чи була двійка отримана за погані знання або ж з інших причин.

Час наймати репетитора

Для кожного предмета є свій час, коли послуги репетитора можуть знадобитися. Все залежить від конкретної ситуації і предмету. Так, якщо є питання про те, чи потрібен репетитор англійської в школі — то відповідь так, ще й як потрібен. І заняття такі повинні бути тривалими, з року в рік. Тільки тоді можна буде говорити про ефективність і продуктивності занять. А ось хімією потрібно займатися з 7-8 класу, коли цей предмет з’являється в шкільній програмі, і тільки тоді, якщо у дитини є бажання пізнавати такий складний предмет. Батьки самі знають і відчувають, коли можна найняти дитині репетитора, і коли такі послуги будуть приносити свої плоди.

Також необхідно пам’ятати, що час занять з репетитором для кожної дитини має бути індивідуальним. Для малюків досить буде 30-45 хвилин, для дітей 5-8 класу можна проводити повноцінні 45 хвилинні або 60 хвилинні уроки. А ось вже з випускниками можна займатися набагато довше, до 2 годин на день, так як вони вже здатні засвоювати інформацію великими порціями.

Початкова школа

Діти в перших класах дуже складно переносять перехід з дитячого саду в, скажімо так, доросле життя. Тому дуже часто цей перехід може супроводжуватися запереченням занять, домашнього завдання та іншого. І допомогти в цьому можуть як самі батьки, так і репетитори. При індивідуальних заняттях педагог зможе направити дитину на правильний шлях, доступно викласти тему уроку і так далі.

І не потрібно слідувати модним тенденціям, і наймати для свого чада репетитора мало не з пелюшок. Кожен батько повинен сам вирішити — чи потрібен репетитор в початковій школі саме для його дитини!


Top