Як влаштована школа закордоном?

Як влаштована школа закордоном?

Система середньої освіти в Україні відрізняється від західної. Наш зразок базується на радянській системі, і не дивно, що українська школа схожа на російську або білоруську. Наприклад, в цих країнах період навчання в школі триває 11 років. Проте, зовсім недавно ВРУ проголосувала за введення 12 класів з 2018 р. Таким чином, Україна повільно віддаляється від норм країн СНД.

Перша відмінність — це рівень навантаження дітей в українській та європейській школі. У нас спостерігається досить глибоке вивчення всіх предметів. Наприклад, якщо в 7-9 класах українці вчать біологію тварин, рослин і людини (в загальних рисах), то в 10-11 класі викладається біологія на рівні початкової програми медінституту (вивчається ДНК, РНК, причому учням пропонується вирішувати цілі завдання на таку складну тему). Чи потрібен такий обсяг майбутнього архітектору або логісту — незрозуміло. Те ж саме спостерігається і в хімії, фізиці. Спантеличені батьки, хочуть, щоб найнятий викладач хімії в Києві хоч якось допоміг школяреві розібратися в матеріалі.

А що ж відбувається в західних школах? Там все набагато простіше. Є один предмет Science (наука), який вивчає всі вище перераховані дисципліни разом.

Організація навчального року в усіх країнах різна. Як правило, 5 днів на тиждень діти ходять в школу, але вихідні можуть бути посеред тижня. У Франції, наприклад, школярі відпочивають у Середу і Неділю.

У середній школі можна вибирати деякі предмети на власний розсуд. Тому маленьким європейцям не доводиться «мучити» себе нецікавими науками і чекати, щоб репетитор  хімії в Києві пояснив те, що не зумів вчитель на уроці.

Фінляндія дуже ліберальна до успішності. Учень може отримувати різні за рівнем складності домашні завдання. Це дуже зручно, тому що типовий український школяр вже сидів би і дивився, як репетитор хімії в Києві вирішував все за нього, а в кращому випадку — пояснював.

Старша школа в Європі не впливає на майбутню професію, хоча в Німеччині, учнів поділяють за рівнем знань. Одна частина готується до університету, друга йде в коледж.


Top