Як підготувати дитину до школи?

Як підготувати дитину до школи?

Перший рік в школі може бути для дитини як веселою пригодою, так і непосильним тягарем. Якщо діти мають елементарні комунікативні навички, відмінний фізичний стан, мають поняття про читання та вміють писати, то процес адаптації до школи пройде для них легко. Тим же діткам, які не мають усіх зазначених вище навичок, буде набагато складніше адаптуватися. Це може стати причиною втрати інтересу до школи, що в майбутньому стане серйозною проблемою.

Турботливі батьки починають готувати дитину  заздалегідь. Допомога фахівців обов’язкова. Сходіть з дитиною до психолога, нехай він оцінить її готовність до навчання, також зверніться за порадою до педіатра, щоб він проаналізував фізичний стан. Якщо необхідна підготовка до школи з репетитором, обов’язково знайдіть спеціаліста.

На заняттях потрібно розвивати в дитині особистість, давати їй можливість думати самостійно. Уникайте вчителів, які готують дітей до іспитів під час вступу за допомогою тестів, оскільки шаблонне мислення ні до чого з таких ранніх років. Важливо розвивати не тільки вміння писати або вважати, а й ерудованість, навички формувати і висловлювати свої думки.

Також розвивайте мотивацію до навчання, пояснюйте дітям, навіщо потрібні знання. Якщо ви зумієте домогтися того, що дитина буде вважати освіченість головною метою навчання, то ваша місія виконана.

Якщо підготовка дитини до школи з репетитором приносить їй більше задоволення, ніж домашні заняття, значить потрібно співпрацювати з професіоналами. Цікавтеся думками малюків, питайте, що їм сподобалося, а що ні.

Батьки, які вважають, що тільки в школі їхні діти повинні вчитися читати, дуже помиляються. По-перше, багато учнів прийде підготованими. Як буде себе почувати ваш син або донька серед них? А, по-друге, вчитель не може приділити багато часу кожному, адже клас великий.

Якщо ви зацікавлені в успіху своїх дітей, репетитор з підготовки до школи повинен стати вашим помічником в цій справі.


Top