Як мотивувати дитину вчитися

Як мотивувати дитину вчитися

Напевно, у кожної людини було бажання прогулювати уроки, не йти в школу і не робити домашнє завдання. У деяких це проявляється з перших років навчання, а у деяких в випускних класах, коли на перший план виходять інші проблеми і бажання. Але що ж робити батькам? Як мотивувати дитину до навчання — давайте розберемося?

Поради допомагають прищепити дитині бажання вчитися

Слід зазначити, що пропажа інтересу до навчання, до отримання нових знань в шкільних стінах досить актуальна зараз, і її розбирають різні фахівці. Але, на жаль, однозначного рішення немає. Можна тільки дотримуватись деяких порад, які допоможуть стимулювати дитину до навчання.

 

    1. Похвала. Кожен батьків повинен турбуватися про те, щоб створити своїй дитині найвигідніші умови для навчання. Діти все близько приймають, тому вони будуть відчувати трепетне ставлення батьків, їх любов і турботу. Це дозволити їм усвідомити, наскільки важливо серйозно ставитися до навчання. І важливо, що будь-яка невдача не буде агресивно сприйматися, а дорослі завжди будуть підтримувати та допомагати. Як зробити, щоб дитина захотіла вчитися — хваліть її! Важливо хвалити не просто за відмінні оцінки, але і за хорошу роботу, за прагнення і бажання вчитися;

 

  • Адекватна самооцінка. Батьки повинні робити все можливе, щоб дитина почала вірити в себе і в свої сили. Потрібно постійно підштовхувати учня, говорити, що у нього все вийде, не потрібно опускати руки та інше;

 

 

  • Подарунки. Це вже матеріальний аспект, який на сьогоднішній день є дуже популярним. Багато батьків на питання — як змусити дитину вчити уроки — відповідають, що потрібно дати їй за це цукерку або інший подарунок. Це дієвий варіант, так як у дитини є мета — наприклад, нова іграшка за відмінні оцінки в чверті, або відпочинок на морі та інше. Тут можна проявляти вже свою фантазію, або просто домовлятися з чадом. Але якщо угода була не дотримана, не потрібно в якості заохочення купувати подарунок. Це тільки навчить дитину, що можна і без старань отримати бажане. Надалі це буде мати негативні наслідки;

 

 

  • Суперництво. Багато школярів починають активно працювати, коли зачеплено їх самолюбство. Фраза: «Я що гірше інших?» Є просто самим потужним стимулом. І батьки повинні тільки підтримувати таке бажання.

 

 

  • Робота над довгостроковими цілями. Є такі школярі, які просто не бачать сенсу і не розуміють, навіщо їм вчитися в школі, отримувати гарні оцінки. Важливо поговорити з дитиною, розповісти, що вона може отримати можливість на придбання цікавої і прибуткової професії. А це в свою чергу дозволить їй забезпечити свій добробут, статус та інше;

 

 

  • Грошовий інтерес. Часто батьки заохочують хороші оцінки грошима. Є навіть такі, які готові платити щотижня. Це також додаткова мотивація для дітей до навчання. Але з іншого боку у дитини є прагнення, але не до отримання знань, а скоріше до отримання гарних оцінок. А це може бути і завдяки обману, списуванню, суперечкам з учителями з приводу занижених оцінок. Батьки, які використовують такий метод, повинні розуміти, що дитина вже налагоджує з ними ділові відносини. І далі інші методи мотивації для неї будуть просто не цікавими.

 

 
Використовуючи ці поради можна допомогти дитині знайти бажання ходити в школу, збирати інформацію і займатися навчання не тільки в школі, але і вдома.

Дитина добре вчиться, але не хоче робити уроки

Популярною бувають також і такі ситуації, коли дитина успішна в школі, отримує відмінні оцінки. Але при цьому абсолютно не хоче працювати вдома, робити уроки, домашні завдання. І начебто і непотрібно цього робити, так як успішність хороша, але в школі за таке лають. Так як же мотивувати дитину робити уроки?

В першу чергу необхідно розібратися з причиною. У більшості випадків — це «вміє, але не хоче». Дитина розуміє, що їй цей предмет дається легко, оцінки відмінні, так навіщо витрачати свій час на рішення не потрібних прикладів? Батьки повинні пояснити, наскільки важливе постійне опрацювання вже відомих тем, що це допоможе краще і на довше запам’ятати предмет.

Також важливо створювати приємну і доброзичливу атмосферу в домі. Батьки повинні підключатися до процесу навчання, а не просто шукати поради, як мотивувати дитину до навчальної діяльності. Якщо не зациклюватися на тому, що учня потрібно змушувати, тиснути на нього, погрожувати відключенням інтернету і інших благ, то з часом проблема вирішиться. Дитина зрозуміє, наскільки важливий саморозвиток і захоче робити все самостійно, не дивлячись навіть на свою високу успішність в рамках школи.

Взагалі, кожна ситуація індивідуальна. Є різні діти, і вони потребують різних підходів. Є такі, які і могли б сісти, займатися уроками вдома, але вони настільки повільні і недовірливі, щоб без прочухана нічого робити не можуть. Такі учні зможуть самі зробити всі потрібні завдання, але при цьому протягнути це все до 9-10 вечора. Є діти, яким простіше навчатися під наглядом старших, скажімо, викладачів. Тому, важливо підбирати індивідуальний підхід для учня, тоді ніколи більше не буде стояти питання, як мотивувати дитину вчитися!


Top