Врятуємо систему освіти разом!

Врятуємо систему освіти разом!

Саме з такою вимогою виступив нещодавно молодий, але дуже перспективний засновник масових безкоштовних онлайн-курсів Prometheus в Україні, де зараз проходять навчання близько 200 тисяч чоловік, Іван Примаченко. Він сам за освітою історик, але при цьому самостійно вивчив основи програмування та іноземні мови на онлайн-курсах, тому і вирішив запустити такий же проект у нашій країні. Спочатку такий аналог працював в стінах Київського університету ім. Шевченка, а ось зараз вже має свою власну незалежну платформу.

1733675-840

Вже 20 квітня Іван Примаченко братиме участь в конференції iForum, де буде розповідати докладніше про свої онлайн-курси. Слід також звернути увагу на те, що в Prometheus зараз працює 12 чоловік, хоча раніше їх було тільки троє. В якості стартового капіталу виступали дві зарплати засновників і аспірантська стипендія самого Примаченко. Зараз же активно допомагають у розвитку курсів міжнародні донори, серед яких посольство США. І важливо, що це не комерційна і неприбуткова організація. Головна її мета — це вчинення революції в освіті, допомога країні у складному процесі розвитку систем навчання.

Багатьом може здатися, що український аналог абсолютно не потрібен, адже є іноземні курси, які вже давно працюють і користуються великою популярністю. Але за словами Примаченко, і з ними неможливо не погодитися, багато жителів нашої країни просто не мають достатніх знань англійської мови для того, щоб вивчати предмет. До того ж в нашому аналогу вивчатимуться ті науки, які вкрай необхідні для роботи в нашій країні, а не за кордоном. Це і українське право, історія, специфіка бізнесу та інше.

Цікаво, що Міністерство освіти повністю підтримує розвиток масових онлайн-курсів, і дає таким активним хлопцям зелений колір. Якщо зараз слухачів налічується 200 тисяч, то вже на осінь ця кількість повинна бути близько чверті мільйона людей. Саме така популярність призвела до того, що курси стали зводитися в цикли. Такий швидкий розвиток є навіть якоюсь проблемою для самої організації. Адже її співзасновники такого не очікували і були просто неготовими. Вони постійно потребують нових співробітників і відповідно, в нових коштів. Якщо порівнювати з традиційною освітою — то це копійки. Але і їх буває складно отримати.

 


Top