Викладання української мови для національних...

Викладання української мови для національних меншин. Яким воно буде?

У міністерстві освіти і науки України оголосили про те, що планують розробити додаткові новації для формування мовних компетентностей учнів закладів з навчанням мовами національних меншин. Відповідний указ вже підписала міністр Л. Гриневич. Для тих, кому цікаві новини освіти в Україні, розповімо про це докладніше.

Новації сприятимуть розширенню можливостей випускників

Чиновники МОН вважають, що зміни безпосередньо вплинуть на можливості і самореалізацію учнів шкіл для національних меншин. Молоді буде легше здобувати вищу освіту і вона зможуть самореалізуватися в сучасному українському суспільстві. Попередньо повідомляється, що всі новації пройдуть процедуру громадського обговорення, і лише після цього будуть затверджені окремим наказом міністерства. У МОН також вирішили провести модернізацію навчальних програм з української мови для навчальних закладів, де навчаються мовами національних меншин. Відзначимо, так само будуть модернізовані програми з мов і літератур національних меншин.

Для реалізації цієї мети будуть створені робочі групи, які будуть модернізувати існуючі програми. Вони будуть створюватися органами місцевого самоврядування в тісному партнерстві з обласними інститутами післядипломної педагогічної освіти. Презентації проектів робочих груп пройдуть вже в березні 2017 року на регіональному рівні. Буде залучена громадськість, в тому числі — педагоги, батьки, представники національних меншин. Потім відбудеться громадське обговорення програм, а вже в травні доопрацьовані проекти подадуть на затвердження до МОН.


Top