В Україні відкриють 139 перших опорних шкіл

В Україні відкриють 139 перших опорних шкіл

З 1 вересня в 24-х областях країни запрацюють 139 опорних шкіл. Про це заявляють в Міносвіти. І це ще не остаточна цифра. За словами Лілії Гриневич, ще до початку навчального року кількість таких шкіл може значно збільшитися, адже процес їх створення на даному етапі триває.
Станом на 22 липня для нових шкіл було закуплено 197 автобусів. Для цього місцеві органи самоврядування витратили 226,8 мільйона гривень.
Всі опорні школи вперше відкриють двері для своїх учнів на початку навчального року. Як переконують у Міносвіти, в цих навчальних закладах буде більша кількість учнів, ніж в звичайних школах. Адже, як планується, опорні школи відвідуватимуть учні з найближчих шкіл в селах, селищах і невеликих містах.
shkola
Нагадаємо, пілотний проект, який передбачає розвиток опорних шкіл в Україні, був ініційований Мінфіном спільно з Міносвіти в квітні цього року. Українська влада домовилася з групою спонсорів, серед яких уряд Сполучених Штатів Америки і компанія «Майкрософт Україна» про підтримку проекту в країні.
Мета проекту — надати учням, які проживають в селах, селищах і невеликих містах, можливість отримувати якісні знання. А також надати їм шанс на здобуття вищої освіти і, як наслідок, можливість кар’єрного росту в майбутньому. До того ж, цей проект дасть вчителям змогу якісно навчати дітей.
Ще в квітні Мінфін і Міносвіти в рамках нової політики заявили про створення перших 24 опорних шкіл, які будуть розміщуватися в кожній з областей країни. Для їх функціонування вже існуючі школи були укрупнені. Нові навчальні заклади отримали інвестиції, які направили на поліпшення матеріальної бази, придбання обладнання, необхідного для роботи шкільних кабінетів, і проведення різних заходів з енергоефективності.


Top