В Україні стартував новий навчальний рік

В Україні стартував новий навчальний рік

У понеділок, 1 вересня, в навчальних закладах усіх рівнів було дано старт новому навчальному року. У всіх школах країни були проведені традиційні урочисті заходи, а також перший урок на тему «Україна — єдина країна». У 2014 році перший раз двері шкіл відкрилися перед 438 тисячами першокласників, а всього за шкільні парти сіли близько чотирьох мільйонів учнів.

Новий навчальний рік виявився одним з найскладніших в українській історії. Багато дитячих садків, загальноосвітніх шкіл та вищих навчальних закладів на Донбасі не змогли прийняти школярів і студентів у зв’язку з політичною ситуацією. Так, за даними Міносвіти, 75 вищих навчальних закладів Донецької області і 33 в Луганській не розпочали навчальний рік. Студенти, які навчалися в ВУЗах цих областей, отримали можливість продовжити навчання в інших областях країни. Після закінчення першого семестру і в випадку відновлення роботи університетів, інститутів і училищ на Донбасі, їх студенти отримають можливість повернутися в свій університет або продовжити навчання в новому.
Також серед особливостей нового навчального року — зміна структури і графіка навчального процесу, пов’язаного з необхідністю економії енергетичних ресурсів під час опалювального сезону. У зв’язку з цим, багато шкіл і університетів України переходять на шестиденний навчальний тиждень, осінні та весняні канікули можуть бути скасовані, а ось зимові канікули будуть істотно збільшені — взимку школярі та студенти зможуть відпочивати від одного аж до двох місяців.

Якщо Вам потрібен репетитор з української мови, ви перебуваєте в потрібному місці, просто виберіть викладача.


Top