В Україні розширять список вузів з перехресним...

В Україні розширять список вузів з перехресним вступом, але залишать старі підручники

Новий міністр освіти Сергій Квіт обіцяє впритул зайнятися реформуванням ввіреній йому галузі вже цього року. Одне з головних нововведень, які він пропонує, — зменшити середній бал атестата: його будуть вважати за 12-бальною шкалою замість 200-бальною. Шкільні вчителі таку ініціативу вітають. «Це спростить життя і абітурієнтам, і батькам, і приймальної комісії», — вважає вчитель історії з Києва Катерина Антонова. «Зменшити вплив середнього бала атестата на загальний бал при вступі потрібно. Але бали завищують не через хабарі. Часто вчитель знає випускника з 1-го класу, і жаліє, завищуючи йому бал », — каже вчитель фізики Олена з Красилова. А викладач НАУ Антоніна Іващук в ефект від реформи не вірить: «Якщо вони так хочуть перемогти корупцію – не вийде. Потрібно садити хабарників ».

ДЛЯ БАКАЛАВРІВ. Ще одне нововведення — спрощення правил прийому до ВНЗ. Однак це будуть поступово, запевнив нас Квіт: «Цього року ми встигнемо тільки розширити список вузів з перехресним вступом: отримавши ступінь бакалавра за однією спеціальністю, студент зможе вступити до магістратури на іншу спеціальність». «Основу знань дають тільки на перших трьох курсах, таке нововведення спростить життя студентам», — підтримує Квіта Антоніна Іващук.

ДЛЯ ШКОЛЯРІВ. У зв’язку з ситуацією в країні школярам спростять державну підсумкову атестацію (ДПА) і дозволять користуватися старими підручниками. «Поки плануємо спрощення тільки на цей рік: він був важким і нервовим», — пояснив Квіт. «Пом’якшення ДПА цілком резонно, оскільки білети, що надійшли у продаж, занадто складні, — говорить Антонова. — Хороша ідея і зі старими підручниками: там подача матеріалу навіть краще ».

З часом в міністерстві також планують доопрацювати концепцію профільної освіти в школах і чіткіше прописати правила перевірок вузів. Перестануть також складати рейтинги, каже Квіт: «Держава не повинна оцінювати сама себе. Досить 4-5 незалежних рейтингів ».

Якщо Вам потрібен репетитор з алгебри безкоштовно, ви просто вибрати викладача на нашому сайті.


Top