Українські старшокласники навчатимуться за...

Українські старшокласники навчатимуться за оновленими програмами з історії

Міносвіти затвердило оновлені шкільні програми для учнів 10-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів. Найбільша кількість змін була внесена в програму вивчення історії України.
Зміни в програму з історії ініціювали в Українському інституті національної пам’яті ще в 2015 році. Міносвіти відразу ж створило робочу групу, яка займалася удосконаленням навчальних програм і їх розвантаженням. До неї увійшли експерти освітньої сфери — представники урядових організацій, науково-дослідних і навчальних закладів. Після тривалого обговорення необхідних змін, Міносвіти затвердило фінальний проект оновленої навчальної програми з історії.
Без названия
Відтепер в старших класах проводитимуться практичні заняття з уроками узагальненого і тематичного оцінювання. В окремі теми експерти виділили революцію 1917-1920 років. Часу масових репресій і терору дали справедливе назву — «Встановлення та затвердження радянського тоталітарного режиму (1921-1939 рр.)». Також учні 10-11 класів будуть детально вивчати біографії деяких історичних особистостей, які сприяли розвитку України. Крім того, в оновленій програми виділено і розширено такі події і факти: бій під Крутами, війна радянської Росії з УНР, окупація України радянською владою, внесок народу України в перемогу над нацизмом, Акт відновлення Української Держави, депортація кримських татар і етнічних українців з території Польщі, етапи української еміграції, адмін-територіальні зміни в ХХ столітті, та інші.


Top