Учнів 8-х класів продовжують забезпечувати...

Учнів 8-х класів продовжують забезпечувати шкільними підручниками

7,6 мільйона примірників підручників для восьмих класів було доставлено в кожну область країни, повідомляють в освітньому відомстві. Це означає, що 98,7% восьмикласників вже незабаром будуть забезпечені необхідними підручниками.
Станом на 26 вересня підручники в повному обсязі доставили до Черкаської області. Майже всі необхідні книги були отримані Волинською, Кіровоградською, Луганською, Миколаївською, Полтавською областями, а також містом Київ. Найменше підручників доставили в Тернопільську область — вона забезпечена книгами на 93,3%.
Як відзначають в Міносвіти, друк підручників для восьмикласників завершився ще до початку нового навчального року. В цілому, за рахунок коштів з державного бюджету було надруковано 120% примірників — 20% так званих «зайвих» відсотків підручників сформували резервний фонд. Якщо в наступному навчальному році кількість учнів восьмих класів зросте — підручники для них передадуть з цього спеціального фонду.
70023
У тому випадку, якщо обласні департаменти освіти ще не розподілили нові книги по школах, учні мають право тимчасово користуватися екземплярами, випущеними раніше. У місцевих бібліотеках таких підручників достатньо, запевняють в освітньому відомстві.
А ось проблема забезпечення підручниками четверокласників і семикласників поки залишається не вирішеною. У 100% обсязі книги були доставлені тільки в Вінницьку область. В середньому по Україні, учні четвертих і сьомих класів забезпечені підручниками лише на 75%. Найменше, 58%, було доставлено в Дніпропетровську, Львівську, Миколаївську, Сумську та Одеську області.
У Міносвіти нагадують, що в минулому році половина підручників для четвертокласників і семикласників була надрукована за рахунок держкоштів, тоді як друк другої половини залежав від місцевих рад. Держава виконала свій обов’язок в повному обсязі, видавши заплановану кількість підручників. А ось місцева влада затримує їх друк і доставку в школи країни.


Top