Учнів 1-4 класів будуть оцінювати по-новому

Учнів 1-4 класів будуть оцінювати по-новому

В освітньому відомстві опублікували оновлені правила оцінювання учнів 1-4 класів в українських школах.
Перше нововведення — це заборона на розголошення оцінок школярів. Відтепер знати їх будуть тільки учень, його батьки і вчитель, а публічно озвучувати оцінки не будуть. Також успішність першокласників оцінювати не будуть. Крім того, можуть не оцінюватися навчальні досягнення другокласників, але тільки за рішенням педради школи. А ось оцінки з фізичної культури скасували для учнів усіх класів.
1272438630_24
Друга новація — каліграфію більше не будуть оцінювати. Залишилась тільки одна вимога — написання букв повинно бути чистим, розбірливим і охайним. Крім того, за занадто великий чи малий відступ від полів зошити знижувати оцінки більше не будуть, як і щомісяця оцінювати ведення учнями своїх зошитів.
Третім нововведенням стало скасування домашнього завдання, яке задавали учням на вихідні дні, а також свята і канікули. Більш того, в першому класі домашні роботи скасують зовсім. Згідно з рекомендаціями, обсяг домашніх завдань для учнів 2-4 класів буде обмеженим. Для другокласників час виконання домашнього завдання не повинен перевищувати 45 хвилин, для третьокласників — 70 хвилин, а четверокласники повинні встигнути самостійно виконати роботу за півтори години.
До того ж, Міносвіти радить вчителям молодших класів відмовитися від використання червоної ручки при перевірці робіт. В першу чергу, для того, щоб знизити психологічне напруження на учнів, які тільки починають своє навчання в школах. Також першокласники на уроках зможуть писати простим олівцем, а виправляти помарки гумкою або закреслюванням. До слова, акуратні виправлення, зроблені дитиною, не впливатимуть на підсумковий бал за її письмову роботу. Час переходу на використання ручки вчитель початкових класів визначатимуть самостійно.


Top