У три рази більше: вчителям можуть підвищити...

У три рази більше: вчителям можуть підвищити зарплату

Проект держбюджету на 2017 рік, який на даний момент перебуває на розгляді в парламенті, передбачає збільшення соціальних стандартів, в тому числі і рівня зарплат для працівників бюджетної сфери. Зокрема, будуть підвищені ставки вчителів, повідомляють в Міносвіти. Планується, що вже незабаром українські педагоги отримуватимуть на третину більше, ніж зараз.
В освітньому відомстві заявляють, що зарплату збільшать всім педагогічним працівникам, які перебувають у проміжку між 8 і 12 розрядом. Їх розряд планується підняти на два щаблі. В результаті, ставки вчителів зростуть на 500-800 гривень. Це є одним з важливих елементів проекту нової української школи, який недавно презентувала Лілія Гриневич.
7042592-girl-writing-the-mathematical-formulas-on-a-chalkboard
До того ж, підвищення рівня заробітної плати вчителів відбуватиметься в рамках загального зростання мінімальних окладів для бюджетників. Таким чином, в сумі зарплата педагогічних працівників збільшиться приблизно на третину.
При цьому в Міносвіти зазначають, що для комплексних змін в освітній сфері одного підвищення зарплат недостатньо. Як показує досвід проведення реформ в західних країнах, в тому числі Польщі, одночасно зі збільшенням ставок слід змінювати систему кваліфікації та сертифікації, а також збільшувати вимоги до педагогів і методик їх викладання. Тільки так можливо поліпшити якість освіти, яка дається учням в школах України, заявила Лілія Гриневич.


Top