У Мінфіні планують забрати стипендіальні виплати

У Мінфіні планують забрати стипендіальні виплати

Чиновники Міністерства фінансів хочуть значно скоротити витрати, передбачені для виплати стипендії, яку отримують студенти українських вузів. Нові зміни планують ввести в дію вже з наступного бюджетного року.
У Мінфіні вже направили розпорядникам бюджетних коштів лист, в якому вони просять підготувати запити в проект держбюджету на наступний 2017 рік, і прогнозований проект держбюджету на період з 2018 по 2019 роки. Рекомендації, які супроводжують цей лист, містять пункти про значне урізання витрат з державної скарбниці, призначених для виплати стипендій.
Çàðïëàòà. Ãðèâíû.
У Міністерстві фінансів уже повідомили в освітнє відомство про те, що в 2017 стипендіальні виплати передбачені лише для окремих категорій студентів. Для того, щоб розраховувати на стипендію, студенту бажано знайти репетитора, який допоможе отримувати гарні бали завжди та претендувати на грошову допомогу.  Тобто, залишаться тільки так звані соціальні стипендії, які виплачуватимуться студентам з бідних сімей, інвалідам, позбавленим батьківського піклування, сиротам. До того ж, стипендіальних виплат не позбавлять аспірантів і докторантів. Про це заявляють в Міносвіти.
Якщо ці рекомендації будуть розглянуті та враховані при формуванні держбюджету на 2017 рік, то вже з нового року більшість студентів бакалаврських та магістерських програм, які навчаються в ВНЗ країни, перестануть отримувати стипендії.
Однак в Міносвіти запевняють, що дану ініціативу відомство не підтримує. До того ж, чиновники Міністерства зазначають, що проекти законів, які спрямовані на скорочення стипендій, вони не розробляли.


Top