Світова наука розвивається, а українська?

Світова наука розвивається, а українська?

Число «пі» знайшли в атомі водню. Тамара Фрідман і Карл Хаген з американського університету Рочестера виявили схожість між математичним числом «пі» і числом, що відображає відстань всіх можливих орбіт електронів водню. Таким чином, за словами самих дослідників, з’явився якийсь міст між квантовою фізикою і математикою.

Ще один нігерійський математик вирішив «проблему тисячоліття». Він зумів довести теорію Рімана, яка залишалася без пояснень останнім 156 років.

Читаючи новини науки, ми навряд чи сподіваємося зустріти серед них українське прізвище. На превеликий жаль, нинішній стан українських дослідницьких баз дуже плачевний. Ми спостерігаємо глибоку кризу в сфері науки.

Весь наш потенціал або залишає країну в пошуках кращих умов для власного розвитку, або втрачає надію і шукає собі більш оплачувану сферу діяльності.

Тож не дивно, що кількість абітурієнтів, що здають фізику на ЗНО, зменшилася більше ніж в 3! рази в порівнянні з 2015 р.

Існує думка, що школи не справляються із завданням якісно викладати математичні науки. Звідси і величезна кількість відстаючих учнів, які бажають знайти репетитора з математики в Одесі, наприклад. Але потрібно бачити дві сторони медалі. Абсолютно логічно, що маючи настільки погане матеріальне забезпечення, про якість не може йти мови. Не рідкість, що деякі вчителі за свій рахунок купують найпростіші реактиви на уроки хімії.

Спостерігаючи ситуацію, МОН намагається знайти шляхи її вирішення. Уже були зроблені перші кроки, такі, як стимулювання точних наук, збільшення бюджетних місць при вступі. Це можуть вдало використовувати абітурієнти, яким репетитор математики в Києві або шкільний викладач зумів дати необхідний мінімум для успішної здачі тесту.

Не виключено, що в майбутньому буде спостерігатися попит на спеціальності, що вимагають аналітичного мислення. Це вже демонструє ІТ сфера.

Ми радимо зміцнювати свої знання. Якщо шкільна програма надто складна, репетитор математики в Києві зуміє пояснити її.


Top