Студентам чотирьох спеціальностей можуть...

Студентам чотирьох спеціальностей можуть підвищити стипендії

В освітньому відомстві внесли на розгляд Верховної Ради пропозицію про збільшення розміру стипендіальних виплат. Але не для всіх — тільки для студентів технічних, математичних і природничих спеціальностей, а також для майбутніх педагогів.
Підвищити стипендії на кілька сотень гривень, а саме до рівня прожиткового мінімуму, на даний момент не представляється можливим. На цьому під час засідання профільного комітету Верховної Ради акцентував Володимир Ковтунець, заступник міністра освіти і науки. І тому в освітньому відомстві розробили нову формулу виплат студентам вищих навчальних закладів стипендій. Вона передбачає суттєве збільшення розміру грошових виплат для студентів найбільш непопулярних сьогодні напрямків. Наприклад, майбутніх фізиків, хіміків, математиків, інженерів, а також студентів педагогічних спеціальностей.
Çàðïëàòà óêðàèíöà
Нагадаємо, раніше експерти і фінансисти заявляли про можливі зміни в системі нарахування стипендій та зміні вимог для її отримання. Передбачалося, що з 2017 року фінансування від держави отримуватимуть тільки дві категорії студентів — відмінники і ті, сім’ї яких потребують субсидії. Тоді як сьогодні стипендію отримують 70% бюджетників — всі, хто за підсумками сесії має середній бал 4.0. Щоб мати можливість отримувати стипендію та отримувати високі бали, не завадить знайти репетитора з предмету, який дається найважче. Тоді найвищі бали забезпечено!

Можливі зміни викликали бурхливу реакцію громадськості, насамперед студентів вищих навчальних закладів країни. Як наслідок, 30 серпня незадоволений студент жбурнув тортом в замміністра фінансів під час проведення брифінгу, назвавши ідею чиновників «геноцидом» студентської спільноти.
Однак Президент України на відкритті сесії Верховної Ради заявив, що не схвалює експерименти зі стипендіями. Петро Порошенко зазначив: він не підпише бюджет країни на 2017 рік, якщо той буде передбачати скасування стипендіальних виплат або ж скорочення витрат на їх фінансування.


Top