Стоп плагіат: в Україні будуть боротися з...

Стоп плагіат: в Україні будуть боротися з «копіпастом»

Сьогодні безліч студентів навчається, використовуючи схему копіювання чужого тексту наукових робіт, який опісля видають за свій власний. У Міносвіти заявляють, що таке «привласнення» чужих робіт стає справжньою проблемою в вузах України. Щоб її вирішити, незабаром запрацює Нацрепозиторій академічних текстів — єдина база наукових робіт. Її створення підтримав уряд України 22 липня.
Головним партнером Міносвіти в цьому проекті виступила компанія «Майкрософт Україна». Планується, що тестова версія репозиторія запрацює через місяць-два.
В єдиному зведеному репозиторії будуть розміщені електронні версії захищених дисертаційних, кандидатських, докторських, магістерських та бакалаврських робіт. Спеціальне програмне забезпечення буде порівнювати тексти один з одним, таким чином, перевіряючи їх на наявність плагіату.
ctrl+c+ctrl+v
Як заявляють в Міносвіти, в Україні повинні негайно визнати важливість проблеми «копіпасту» в наукових роботах. І, як наслідок, зайнятися її рішенням, спираючись на світовий досвід боротьби з цим небажаним явищем. Адже, як показують результати дослідження Східноукраїнського фонду соцдосліджень, на даний момент більше 90% студентів допускають в своїх роботах плагіат.
Для викорінення проблеми, в десяти вузах країни в 2016-2017 навчальному році буде введено курс «Академічної чесності». На ньому досвідчені викладачі будуть пояснювати студентам, як не допустити запозичення чужих текстів в своїх роботах. Однак, за словами педагогів, цього не достатньо — щоб назовсім позбутися від плагіату, необхідно повністю змінити систему освіти в Україні.


Top