Школи без вчителів тепер в Україні!

Школи без вчителів тепер в Україні!

В Одеській області в місті Овідіополь недавно відкрили досить незвичайну школу, де діти зможуть навчатися самостійно і допомагати один одному і слухати онлайн-лекції відомих експертів.

Sugata-Mitra-e1428156907363

Станіслав Дроган, який є радником голови Одеської ОДА в сфері освіти і науки зазначив, що такі школи були організовані за принципами відомого індуса з Англії, Сугата Мітра. Він досить довго досліджував методи самоосвіти індійських дітей, після чого зміг довести такий факт — будь-яка дитина в компанії своїх однолітків може з легкістю освоїти комп’ютерні навички безпосередньо на рівні впевненого користувача всього за 9 місяців.

Такі Соупа організовуватимуться на базі існуючих бібліотек, будинків культури та навіть шкіл. Фінансування складається з двох потоків — це кошти місцевої влади та приватні — від  бізнесу чи благодійних фондів. Уже найближчим часом буде відкрита програма навчання співробітників Соупа проектного менеджменту, інноваційних методів освіти і техніки побудови суспільства. За словами Дрогаева, планується відкрити в кожному великому місті області такий навчальний простір, що буде об’єднано в єдину мережу. Таким чином, кожна дитина зможе отримати доступ до сучасної освіти і з легкістю зможе відкрити свій потенціал, перевірити свої сили.

Співробітники Соупа не є вчителями — вони звичайні наставники, якщо можна так сказати, мотиватори для дітей. Маленькі учні зможуть створювати проекти бюджетів,  вивчати ІТ-напрямок, вчитися веб-дизайну. Крім цього будуть ще працювати в розмовних клубах, вивчаючи іноземні мови, зокрема англійську. Важливо, що навчання в такій унікальній школі абсолютно безкоштовне, і пройти його може кожен бажаючий. Вік дітей від 8 до 16 років.

Слід зазначити, що перша така школа, або ж простір для навчання, була відкрита в Арцизі ще в 2014 році. Зараз же там навчання йде повним ходом, є журналістський гурток, уроки програмування, англійський клуб. Також активно проходять цікаві виставки місцевих художників і навіть літературні вечори.


Top