Шкільний скандал: про те, як країну-агресора...

Шкільний скандал: про те, як країну-агресора вихваляють в підручниках

Освітній скандал розгорівся днями в Україні. Батьки і громадські активісти почали бити на сполох через проросійський зміст шкільних підручників з російської мови, за якими навчаються учні молодших класів.
Як виявилося, вони містять глави, які суперечать подіям, що відбуваються сьогодні в країні. А саме військовому конфлікту, розв’язаного Росією в східних областях України. У підручниках є явна проросійська риторика. У них написано про добросусідство, дружбу народів пострадянських країн, що, насправді, є спотворенням справжніх подій.
rosiyska_mova_5_klass_polyakova
Автори цих підручників зобразили країну-агресора як наддержаву, з якою не варто воювати. Такий контекст викликає у школярів внутрішнє непорозуміння. Адже, Росія є країною-окупантом. Попри це, на уроках дітей вчать, що це насправді велична і сильна держава.
В освітньому відомстві зазначили, що вони будуть шукати гроші на випуск нових книг. І, як тільки фінансові кошти будуть знайдені, нові видання підручників з російської мови будуть опубліковані. А до цього часу на вчителів поклали відповідальність за захист учнів від пропагування величності Росії.
Варто відзначити, що російську мову учні початкових класів українських шкіл вивчають факультативно. І тільки за згодою батьків. Втім, навчання відбувається на основі маніпулятивних підручників. До слова, вони були видані під час, коли Міністром освіти був скандальний Дмитро Табачник.
Якщо вам потрібен досвідчений репетитор з російської, який буде використовувати абсолютно нові методики вивчення мови, його ви можете знайти у відповідному розділі нашого сайту.


Top