Ще одна новація - формат ЗНО з іноземної мови

Ще одна новація — формат ЗНО з іноземної мови

Новації в ЗНО та сфері освіти з’являються практично щодня. Сама необхідність масштабних змін в українській освіті як мінімум на словах яро підтримують всі. Але кожне окреме нововведення викликає активні дискусії. Торкнулося це і нового порядку проведення ЗНО з іноземної мови.

Планується наступна стадія практичної апробації нових тестів з іноземних мов. Наказ про це вже видала і підписала Лілія Гриневич — міністр освіти України.

Мотивація змін

Необхідність експерименту пояснюють впровадженням нового формату завдань, пов’язаних з аудіюванням (сприйняттям мови на слух), в тестах з англійської, німецької, іспанської, французької.

Апробацію проведуть з 24 по 29 квітня 2017 року. В експерименті візьмуть участь близько п’яти тисяч випускників у всіх регіонах України.

В ході тестування учні здадуть тести на рівень B 1 (ті школярі, які вчили іноземну на стандартному або академічному рівні), і на рівень B 2 (якщо школярі вивчали мову як профільний предмет).

Списки учасників та графік апробаційної тестування окремо затвердять в Українському центрі оцінювання якості освіти та його відділеннях по регіонах.

Інформацію про результати школи і учасники отримають до 26 травня.

Місцевим органам освіти поставлено завдання забезпечити умови для проходження аппробаціонного тестування в термін.

Підготовка до обов’язкового тестування з іноземних мов йде вже другий рік. У перспективі перелік тестів повинен включати завдання на оцінку таких навичок як читання, письмо та аудіювання.

Результати пробних тестів покажуть, наскільки учні та сама система освіти готові до новацій.


Top