Результати ЗНО 2014: час кричати SOS

Результати ЗНО 2014: час кричати SOS

Природничо-математична освіта в школах України знаходиться на критично низькому рівні. Про це заявив Ігор Лікарчук, директор Українського центру оцінювання якості освіти, підбиваючи підсумки ЗНО 2014. За його словами, 43% абітурієнтів не змогли впоратися з тестом з математики, набравши менше 10 балів. Жоден школяр не отримав максимальний бал з фізики, а з біології тільки один абітурієнт з 80 тисяч отримав 200 балів.

Втім, українські абітурієнти не показали високих результатів і з гуманітарних наук, незважаючи на те, що тести з усіх предметів були середньої складності. Тільки 4 людини зі 130 тисяч змогли набрати максимальний бал з історії України, при цьому тільки один з них закінчив школу в нинішньому році, решта — абітурієнти 1955, 1978 і 1972 року народження. А при вирішенні тесту з англійської мови 25% випускників не змогли приступити до виконання творчого завдання — написання листа другові.

Такі результати тестування, вважає Лікарчук, свідчать про неправильне встановлення пріоритетів і відсутність реальних реформ в освітній політиці протягом останніх 10-15 років. Серед основних проблем середньої освіти в Україні, директор УЦОЯО зазначив підручники, навчальні плани, викладацький склад, а також значні відмінності між освітою в містах і селах.

Якщо Вам потрібен репетитор з хімії, ви перебуваєте в потрібному місці, просто виберіть викладача.


Top