Реформа юридичної освіти: плани освітнього...

Реформа юридичної освіти: плани освітнього відомства

В освітньому відомстві вирішили змінити процес підготовки висококваліфікованих юристів. Планується, що випускники будуть здавати один екзамен для підтвердження своєї кваліфікації, а ось заочна форма навчання буде скасована. До того ж, в Міносвіти хочуть скоротити кількість контрактників, які навчаються на юридичних факультетах. Для успішного складання іспитів необхідно добре підготуватися, у цьому вам допоможуть репетитори з профільних предметів.
imagesюр2
Єдиний кваліфікаційний іспит замінить вступні і випускні іспити, які здають магістри. В освітньому відомстві припускають, що цей іспит стане допуском випускників до здобуття диплома і початку своєї професійної діяльності. Тому зайняти посаду судді, прокурора або ж адвоката можна буде лише в тому випадку, якщо випускник юридичного факультету отримає високі результати за кваліфікаційний іспит.
Концепція нової реформи передбачає зникнення заочної форми навчання. За словами Інни Совсун, низький рівень вимог і практично нульовий контроль за знаннями студентів-заочників значно знижує можливість отримання дійсно якісної освіти в сфері юриспруденції.
Експерти також хочуть знизити кількість місць контрактної форми навчання. Планується, що максимальна чисельність студентів-контрактників не перевищуватиме кількість бюджетних місць. Тому спочатку будуть формувати держзамовлення, а вже після цього визначати кількість контрактників, які вступлять на юридичні факультети в університетах країни.


Top