Реформа вищої освіти: Міносвіти змінить...

Реформа вищої освіти: Міносвіти змінить ліцензійні умови надання освітніх послуг в українських вузах

Незабаром ліцензійні умови надання освітніх послуг у вищих навчальних закладах України будуть істотно змінені. Про це йдеться в заяві Міністерства освіти. Чиновники відомства винесли на розгляд громадськості відповідний проект наказу, метою якого є твердження прийдешніх реформ, які будуть внесені до умов надання ліцензій українським вузам на здійснення освітньої діяльності. У відомстві зазначають, що ці реформи дозволять прискорити процес видачі ліцензій, а також дозволять посилити змістовні вимоги до всіх рівнів забезпечення навчального процесу, тим самим сприяючи значному поліпшенню якості вищої освіти в Україні.

В освітньому відомстві вважають, що в зв’язку зі значним посиленням вимог до навчально-методичного, інформаційного, кадрового та матеріально-технічного забезпечення процесу навчання і підготовки фахівців різних кваліфікаційних рівнів, внесення змін в умови видачі ліцензій є необхідністю.

Проект документа, розміщеного на сайті МОН, передбачає внесення суттєвих змін до умов формування керівництва і кадрового складу вузів. Також Міносвіти пропонує реформувати механізми створення інноваційних підрозділів, які будуть займатися забезпеченням підготовки магістрів специфічних, міжгалузевих категорій.

Потрібен репетитор німецької мови? Перейдіть у відповідний розділ і виберіть свого репетитора.

Зміни торкнуться і механізму забезпечення бібліотечних установ при вузах фаховими виданнями з електронним доступом, а також планується забезпечити студентів всіх кваліфікаційних рівнів необмеженим доступом до баз даних провідних зарубіжних наукових видань.

Освітнє відомство планує посилити вимоги до науково-професійної діяльності викладацького складу, а також створити механізми заохочення наукових публікацій в періодичних виданнях, які включені у всесвітньо визнані бази Web of Science і Scopus.

Міносвіти змінить вимоги до навчального та методичного забезпечення освітнього процесу, з огляду на впровадження в українських вузах Європейської кредитно-трансферної системи. В тому числі, навчально-методичні матеріали до навчальних курсів і дисциплін необхідно буде розміщувати на офіційному сайті вузу. Також МОН передбачає деякі інші, призначені до виконання, вимоги до наповнення офіційної веб-сторінки.

Також планується трансформувати правила і механізми використання для управління процесом навчання програмного забезпечення, як ліцензованого, так і з відкритим кодом. Крім того, будуть посилені перевірки в питаннях дотримання законодавчих норм у сфері інтелектуальної власності при використанні електронних матеріалів для навчання.

Більше про заплановані зміни можна дізнатися з Проекту змін до ліцензійних умов, який доступний на офіційному сайті освітнього відомства.

Якщо Вам потрібен репетитор з німецької мови, ви перебуваєте в потрібному місці, просто виберіть викладача.


Top