Потрібні пекарі та суднобудівники: яких фахівців...

Потрібні пекарі та суднобудівники: яких фахівців готуватимуть за рахунок бюджетних коштів

На підготовку фахівців загальнонаціонального значення в 2017 році Кабінет міністрів виділив близько 170 мільйонів гривень. Ці гроші підуть на навчання 11 860 учнів ПТУ. Безкоштовно можна буде здобути освіту на таких спеціальностях, як бджільництво, живопис, виноградарство та інші. В уряді вважають, що таким чином вони зможуть закрити кадровий резерв і, до того ж, знизити рівень безробіття в країні.
Згідно зі списком, визначеним Кабмін, країна потребує фахівців в технічних галузях, а також співробітників творчих професій. Наприклад, суднобудівників, машиністів і бурильників нафтогазових свердловин. А також художників, виноградарів, бджолярів і пекарів. Критеріїв, за якими ці професії потрапили в список загальнонаціональних, два. Перш за все, це нестача кадрів на сучасному ринку праці України. І, до того ж, унікальність професії. Як відзначають в Міносвіти, сьогодні вкрай важливо забезпечити розвиток ремесел і, звичайно ж, економіки. Наприклад, зараз наша країна займає лідируючу позицію серед європейських країн по обсягу експорту меду. Тому в уряді хочуть відродити підготовку кваліфікованих бджолярів.
Stydentu_kerivnuctvo_inomarku
У списку професій загальнонаціонального значення всього сто позицій і його будуть переглядати щорічно. У 2017 державне фінансування покриє навчання студентів тільки 19 спеціальностей, проте в освітньому відомстві сподіваються, що за рік з держбюджету буде профінансовано більше спеціальностей.
Нагадаємо, нещодавно профтехучилища почали фінансувати місцеві органи влади. Однак грошей, які виділяються з місцевих бюджетів, недостатньо. Тому фінансування найбільш дефіцитних професій український уряд переніс на себе.
За даними Міносвіти, сьогодні в країні функціонує понад 800 профтехучилищ. Однак за професіями, визначеними Кабінетом міністрів, планують готувати не скрізь. Наприклад, виноградарі будуть навчати в училищах Херсонської, Миколаївської, а також Одеської областей. Тільки у Львівській зможуть навчатися майбутні бурильники — адже тільки тут є спеціалізовані навчальні заклади.
В освітньому відомстві відзначають, що попит на кадри, які з 2017 отримають підтримку з держбюджету, вкрай високий. Для виноградарів відкрито понад півтори тисячі вакансій, тоді як на цій спеціальності в українських ПТУ сьогодні навчається лише 44 студенти. Більш ніж 2000 вакансій відкрито для верстальників, однак дану професію освоюють тільки 1400 осіб.


Top