Питання мотивації: як прищепити школяру бажання...

Питання мотивації: як прищепити школяру бажання вчитися

Вчитися легко, якщо є бажання. Напевно, кожен з нас, хто закінчив школу або університет, знає про це. Однак часом батькам буває вкрай складно прищепити своїй дитині інтерес до навчання. У цій статті ми розповімо, що робити, якщо школяр не виявляє бажання або ентузіазму, а рівень його знань необхідно терміново підвищувати.
Знання — запорука успіху в майбутньому
Перше, що потрібно зробити — це допомогти дитині задуматися про те, навіщо їй потрібно вчитися. Розповісти, як отримані знання допоможуть досягти успіху в майбутньому. І спробувати донести, що вчитися потрібно не для когось, наприклад, самих батьків, а для себе.
1338270003-shutterstock_2584282
При цьому, не слід робити акцент на підвищенні оцінок. Часто вони виставляються вчителями суб’єктивно, тому не завжди відображають дійсний рівень знань школяра.
Визначення цілей
Далі необхідно допомогти школяреві окреслити цілі, які він зможе досягти завдяки отриманим знанням. І проаналізувати, що для їх досягнення потрібно: добре навчатися в школі або ж займатися самоосвітою і тренувати свій мозок, а не просто заучувати матеріал. Якщо оцінки не настільки важливі, то можна зробити акцент лише на окремих предметах, вивчення яких допоможе дитині стати професіоналом в тій сфері, яка їй подобається найбільше. Щоб дитині було простіше вивчати улюблені предмети, можливо, варто знайти репетитора, який допоможе вашому школяру розкритися і досягти успіху.
Ніяких умовлянь і криків
Психологи і педагоги нагадують, що не можна примушувати дитину вчитися за допомогою криків, погроз і нескінченних умовлянь. І ні в якому разі не можна лаяти школяра або застосовувати фізичну силу. Адже використовуючи такі методи, можна не тільки надовго відбити бажання вчитися, але і зламати психіку дитини. Натомість, завжди слід давати їй свободу вибору і нагадувати про те, що без отриманих знань вона не зможе втілити свої мрії в життя.


Top