Особливості проведення дворівневих тестів ЗНО

Особливості проведення дворівневих тестів ЗНО

Наступного року українські абітурієнти зможуть вибрати складність тестів ЗНО, які вони будуть здавати. Про це повідомив Ігор Лікарчук, директор Українського центру оцінювання якості освіти. На даний момент мова йде тільки про тести з математики та української мови і літератури, проте вже з 2016 року кількість предметів істотно збільшиться.

За словами чиновників з УЦОЯО та Міносвіти, дане нововведення необхідне для удосконалення процедури якісного відбору абітурієнтів, які вступають до українських вищих навчальних закладів. Адже майбутні програмісти або математики абсолютно не потребують поглибленого знання української, тоді як це вкрай необхідно для абітурієнтів факультетів, наприклад, української філології.

Потрібен репетитор по історії? Перейдіть у відповідний розділ і виберіть свого репетитора.

Нові тести будуть складатися з двох рівнів: базового — рівня А, і поглибленого — рівня В. Базовий тест складатимуть абсолютно всі абітурієнти, поза всякою залежністю від того, яку спеціальність вони виберуть для подальшого навчання. Крім того, тест легшого рівня зобов’яжуть здавати всіх випускників українських шкіл, і його результати будуть зараховані як державна підсумкова атестація.

Тести поглибленого рівня доведеться здавати тим абітурієнтам, які планують вступати на окремі спеціальності, для яких більш високий рівень знань буде однією з вимог в Правилах прийому документів конкретного вузу.

За виконання тестів базового рівня випускники отримають два окремих результати: перший за 12-бальною шкалою для ДПА, а другий — за шкалою 100-200 балів, який буде зарахований як результат ЗНО. За виконання тестів поглибленого рівня абітурієнти також отримають результат за шкалою 100-200 балів.

Про бажання здавати складніший тест абітурієнти повинні будуть повідомити при реєстрації на ЗНО. Для його проходження на сесії ЗНО випускникам нададуть додатковий час після завершення тестів базового рівня.

Якщо Вам потрібен репетитор з історії, ви перебуваєте в потрібному місці, просто виберіть викладача.


Top