Навчання влітку: за і проти

Навчання влітку: за і проти

Літо — це не лише пора жаданих шкільних канікул і безтурботного відпочинку, а й чудова можливість для інтелектуального розвитку школярів. За три місяці можна підготувати дитину до школи, підтягнути її знання з окремих дисциплін, а також почати посилену підготовку старшокласників до ЗНО з репетитором. Однак, чи виправдане навчання дитини влітку? Чи краще залишити її в спокої на всі три місяці?

  • Три місяці безтурботного відпочинку
    Багато батьків вважають, що влітку їх діти повинні тільки відпочивати. Адже навчальна програма сьогодні досить складна і насичена, а діти в школі щодня втомлюються не менше дорослих. Тому ніякого сидіння над підручниками, повторення раніше пройденого матеріалу і розв’язування задач — дитині можна робити, все, що душа забажає. Або навіть не робити нічого. Добре, якщо сім’я може дозволити дитині їздити в літні табори, походи або подорожувати, проте, якщо вона залишається в місті, то через пару тижнів гуляння по вулицях, перегляду телевізора і комп’ютерних ігор, може почати нудьгувати і на початку навчального року відчувати себе розбитою , а не відпочившою.
  • Навчатися і пізнавати нове
    Тому психологи і педагоги впевнені: відпочинок повинен бути правильним. Це означає, що батькам необхідно організувати його належним чином, так, що б він пройшов з користю для кругозору дитини, її інтелектуального розвитку, і, що важливо, настрою. Адже літо — найкращий час, щоб пізнавати світ і вчитися чомусь новому. Тому, слід створювати умови, в яких навчання буде пізнавальним і цікавим, а слово «вчитися» необхідно замінити на слово «дізнаватися». Ідеальні варіанти — це поїздки в профільні табори, в тому числі мовні, заохочення щоденного читання науково-популярної літератури і занять спортом, походи в музеї, на екскурсії або в галереї, різні творчі завдання, одноденні тури-подорожі. Можливі також заняття з репетитором, однак, не більше двох-трьох разів на тиждень. А змушувати читати підручники, вирішувати задачі або ще раз проходити шкільний матеріал не потрібно — так можна не тільки зіпсувати відпочинок, а й зовсім відбити у дитини бажання вчитися.
  • Знайти компроміс
    Психологи і педагоги нагадують про те, що батькам ні в якому разі не слід впадати в крайнощі. Необхідно навчитися правильно поєднувати дозвілля та інтелектуальний розвиток. Не потрібно навантажувати дитину навчанням, абсолютно не залишаючи вільного часу. Втім, також не варто заохочувати неробство. Наприклад, одну-дві години в день потрібно виділити на самоосвіту дитини, а в решту часу дозволяти їй робити все, що забажає. Таким чином, можна звичайний літній відпочинок перетворити в корисний і пізнавальний. Як результат, за літо дитина зможе отримати безліч неймовірних вражень і знань, а новий навчальний рік почне відпочившою і повною сил.

Top