На що вчителі витрачають гроші?

На що вчителі витрачають гроші?

Вчителі постійно витрачають власні гроші на школу. Чи існують ще професії, де працівники змушені витрачати власні заощадження, щоб виконувати роботу належним чином? Тоді чому це роблять вчителі, які отримують досить низькі зарплати?

Ми натрапили на інтерв’ю з вчителем німецької та англійської мови, Стефанією. Стефанія живе і працює в Мінську, паралельно підробляє моделлю, що дуже виручає. Незважаючи на свою молодість (22 роки), Стефанія не ходить в кафе і ресторани, не купує одяг, не може собі дозволити платні мовні курси. А все чому? Так грошей на це не вистачає. Вчительська зарплата покриває витрати лише на  їжу, проїзд і строгий костюм.

 

на что учителя тратят деньги

Будь-які позапланові витрати стають тягарем. А школа весь час вимагає позапланових витрат: друк матеріалів, методички, папір, словники, посібники … А ще зошити, ручки і олівці, якими по доброті душі і через притаманного кожному вчителю материнського/батьківського інстинкту доводиться ділитися з недбайливими учнями. До речі, вчителька Стефанія зробила висновок про те, що пропуск обіду в Макдональдсі дорівнює покупці нової книги. Так що доводиться вибирати між «нагодувати тіло» і «нагодувати душу».

При підвищенні зарплати ростуть запити, але на вчителів грішити смішно. Всі їх підвищення еквівалентні підвищенню цін і надурочних просиджуванням в школі дотемна. А якщо вам дадуть класну кімнату або класне керівництво, біжіть! Ми трохи перебільшуємо, але ведемо до того, що це наднавантаження. Кабінет потрібно покращувати, на що в школі виділяють не так багато грошей, якщо взагалі виділяють. А класне керівництво — купа паперу, відповідальність і постійні стреси. Хоча багато справляються.

Як скоротити витрати?

Насамперед можна заощадити на покупці книг. Без паперових варіантів в школі не обійтися, тому повністю перейти на електронні версії буде недоцільно. А ось попросити щось у колег завжди можна. В обмін ви можете ділитися своїми посібниками.

Також можна користуватися підтриманими варіантами методичок, словників і т.д. Їх можна відшукати на книжкових блошиних ринках, типу тієї частини Петрівки, де продаються б/у варіанти книг. Або знову таки можна купувати їх у інших вчителів. Головне ж в книзі — зміст, так що комплексувати з приводу злегка пошарпаної обкладинки не варто.

Інша, дуже і дуже приваблива можливість, — гранти. Їх пропонують такі організації, як Інститут Гете, Британська Рада, Інститут Сервантеса… Їх багато. Тільки вам потрібно розібратися з правилами оформлення потрібних документів і умовами конкурсу. Але отримавши фінансування від закордонних організацій та інститутів, ви вже точно забезпечите себе і своїх учнів усім необхідним.

 


Top