МОН України починає адаптувати програми ЗНО для...

МОН України починає адаптувати програми ЗНО для учнів з порушенням зору

 

У поточному році Міністерство освіти і науки вирішило розробити оптимальні умови для того, щоб ЗНО стало більш доступним для учнів з особливими потребами. Свою роботу в пошуку оптимального вирішення цього завдання почала робоча група. Їй потрібно створити максимально адаптовані програми зовнішнього незалежного оцінювання з української мови та літератури, історії України та математики для тих дітей, які страждають порушенням зору.

Залученим фахівцям потрібно не зробити програму простішою, а прибрати з неї ті завдання, які школярі з порушенням зору не зможуть вирішити використовуючи шрифт Брайля. На практиці найбільші проблеми виникають при вирішенні завдань, пов’язаних з зображеннями. Наприклад, у математиці це порівняння геометричних фігур, побудова графіків, в історії — ідентифікація архітектурних споруд, різних діячів, робота з картою.

З огляду на те, що зміни потрібно привносити в програми з кількох предметів, у складі групи викладачі історії України, математики, української мови та літератури, розробники дійсних програм для ЗНО-2017, представники спеціалізованих установ, де навчаються діти з вадами зору, фахівці МОН.

Група зобов’язана сформулювати конструктивні пропозиції до 30 січня, після чого їх опублікують на сайті МОН. Пропозиції експертів обов’язково пройдуть процедуру громадського обговорення, потім їх допрацюють з урахуванням озвучених уточнень і зауважень. Лише тоді їх остаточно затвердить МОН. Хоч ЗНО-2017 ці зміни не торкнуться, але чиновники вважають, що вже у наступному навчальному році учні з порушенням зору складатимуть ЗНО за допомогою шрифту Брайля.


Top