Молодшим школярам полегшать навчальні програми

Молодшим школярам полегшать навчальні програми

Чиновники Міносвіти прислухалися до скарг батьків на те, що їхні діти вже з першого класу отримують велику кількість інформації, яка, як показує практика, дуже складна для сприйняття малюками. Тому під керівництвом освітнього відомства стартувала робота, спрямована на розвантаження програм, на основі яких навчаються школярі з першого і по четвертий класи. І тому вже з початку навчального року уроки у молодших школярів проводитимуться за оновленими навчальними планами.
Перш за все, були змінені завдання, визнані батьками або надто складними для розуміння їх дітьми, або ж абсолютно неефективними. Наприклад, теми «Умовного позначення слів», «Складання речень за поданими схемами», які викладаються першокласникам, були замінені практичним ознайомленням з пропозиціями і методикою їх складання. А другокласники відтепер будуть звільнені від творів. В третіх класах школярі опановуватимуть теми голосних і будуть знайомитися зі складом слів, а також підбором однокореневих слів. Втім, більшість тем, що стосуються частин мови, були перенесені в четвертий клас.
112756_orПеревірка читання на швидкість з використанням секундоміра з 1 вересня зникне. Планується, що в навчальну програму введуть ознайомлення з популярними дитячими письменниками сучасності і навчатимуть школярів того, як оцінювати вчинки героїв, а не навішувати на них ярлики.
Вчити таблиці додавання і віднімання відтепер будуть третьокласники, а не учні перших-других класів. Адже головне, як зазначають вчителі, — це розуміння суті основних математичних дій, чого малюки досягти не можуть.
Змін зазнають і навчальні плани з англійської мови. Теми, на яких розбиралися множини слів, були перенесені для вивчення в другому класі, третьокласники вивчатимуть назви днів тижня, а також місяців, а минулий і майбутній часи — учні четвертих класів. Також на уроках планується більше часу виділяти на написання букв, вивчення віршів та відеоматеріалів, і введенню нових тем, які навчатимуть дітей тому, як озвучувати свої бажання і потреби в повсякденних ситуаціях.
В програми таких уроків як фізкультура, творчість і музика, також будуть внесені зміни. Наприклад, школярі більше не будуть розбирати історію Олімпійських ігор, вивчати жанри мистецтва, а також освоювати окремі музичні поняття. Також замість традиційних бесід планується ввести уроки, що включають відеоматеріали про подорожі.
Якщо ж ви хочете, щоб ваша дитина знала більше, аніж їй дає школа, бажаного допоможе досягти репетитор початкової школи.


Top