Міносвіти змінить формат конкурсу «Вчитель року»

Міносвіти змінить формат конкурсу «Вчитель року»

Всеукраїнський конкурс на звання вчителя року зроблять чесним. Про це заявив заступник міністра освіти Павло Полянський, присутній на засіданні центрального організаційного комітету конкурсу «Вчитель року-2015». Дану інновацію освітнього відомства він мотивував необхідністю зробити відбір найкращих вчителів максимально відкритим і залучити до нього громадськість.

Чиновник зазначив, що бюрократизація і формалізм в процесі підготовки матеріалів конкурсантів, а також інформаційна закритість даного конкурсу привели до появи недовіри до його результатів. Полянський заявив, що відтепер всі кроки і дії журі конкурсу будуть відкритими, завдяки чому громадськість дізнається про те, за що саме оцінюють конкурсантів, і яка кількість балів виставлено учасникам кожним членом журі. Крім того, планується розміщувати в Інтернеті уроки учасників і відеоматеріали про кожного з етапів конкурсу.

Крім змістовного виступу заступник міністра і інформування ним громадськості про майбутні зміни, на засіданні оргкомітету конкурсу було визначено чіткі критерії оцінювання конкурсантів, які допоможуть виключити суб’єктивний фактор при виборі членами журі переможців. Також на засіданні було прийнято рішення про залучення громадськості до відбору найкращих вчителів, про формування складу журі з авторитетних та висококваліфікованих викладачів, а не вчених або чиновників, а також про організацію інформаційної підтримки ходу змагання, в тому числі і висвітлення фінального етапу на центральних телеканалах.

Також було відзначено, що до 15 грудня оргкомітет конкурсу зобов’язаний запропонувати на розгляд Міносвіти склад журі фінального туру, а до 10 лютого наступного року інформація про фіналістів конкурсу буде надана регіональними департаментами освіти і науки.

Потрібен репетитор іспанської мови? Перейдіть у відповідний розділ і виберіть свого репетитора.


Top