Міносвіти опублікувало нові навчальні програми

Міносвіти опублікувало нові навчальні програми

З 1 вересня школярі 1-х — 4-х класів навчатимуться за оновленими програмами. Тринадцять нових навчальних планів для молодшої школи були затверджені 4 серпня на колегії Міносвіти. Всі програми вже опубліковані на офіційному сайті освітнього відомства і доступні для вільного перегляду усіма бажаючими. Зроблено це для того, щоб не тільки педагоги, а й, в першу чергу, батьки школярів змогли повністю ознайомитися з оновленими програмами до початку навчального року.
9789663493527 price
Вчителям-практикам, експертам і чиновникам Міносвіти вдалося істотно розвантажити навчальні програми. Була викреслена зайва інформація і уніфіковано термінологію програм, усунуто дублювання змісту деяких предметів. Також були обрані найбільш важливі теми, які виклали в логічному, зрозумілому для молодших школярів, порядку. У нових програмах також зникла фіксована кількість годин, протягом яких слід вивчати кожну тему — відтепер вчителі визначатимуть тривалість вивчення тим самостійно, спираючись на рівень підготовки класу.
У Міносвіти зазначають, що для відомства було дуже важливо оновити навчальні програми для школярів молодших класів до 1 вересня. І стверджують, що оновлення — це тільки перший крок на шляху кардинальної зміни шкільної освіти в Україні. Оновлені програми для молодшої школи показують основний напрямок змін. І вже днями у відомстві планують представити нову концепцію української середньої освіти. Оновлені стандарти, починаючи з 2018 року, поступово будуть впроваджуватися в освітню систему нашої країни.
До того ж, незабаром на сайті Міносвіти у відкритому доступі будуть розміщені орієнтовні вимоги до оцінювання навчальних досягнень школярів. А також методичні рекомендації до нових навчальних програм для 1-4 класів, які передбачають змінений підхід до оцінювання і більшу педагогічну свободу вчителів початкових класів.


Top