Міністерство освіти і науки визначило основні...

Міністерство освіти і науки визначило основні нововведення прийнятого парламентом закону

1. Буде створено окремий колегіальний орган — Національне агентство із забезпечення якості вищої освіти, буде істотно посилено антіплагіатні норми і відповідальність за них.

2. Буде створюватися новий механізм виборів ректорів вищих навчальних закладів (участь всього викладацького складу і збільшено у відповідній пропорції (не більше 15%) кількість студентів, які братимуть участь в голосуванні). Заплановано, що вибори будуть проходити в один тур по системі «перехідного голосу».

3. Для ректорів, деканів і завідувачів кафедрами прописано обмеження перебування на посаді — не більше двох термінів (5 + 5).

4. Всі вищі навчальні заклади отримають право остаточного присудження вчених ступенів. У Національному агентстві залишається питання акредитації спецрад і розгляд апеляцій на їх рішення.

5. Державні вищі навчальні заклади зможуть розміщувати власні надходження від своєї освітньої, наукової та навчально-виробничої діяльності на рахунках установ державних банків.

6. Законом зменшено кількість годин навчального навантаження викладачів на одну ставку з 900 г. до 600 г.

7. Зменшено навантаження на студентів — кількість годин в одному кредиті змінено з 36 до 30.

8. З 2016 року запроваджуватиметься новий механізм електронного вступу до вузів і автоматичного розміщення місць державного замовлення.

9. Передбачено створення умов для збільшення мобільності студентів і викладачів.

10. Протягом визначеного в законопроекті перехідного періоду з системи вищої освіти буде вилучено рівень молодшого спеціаліста і введений ступінь молодшого бакалавра як скорочений цикл підготовки бакалаврів.

Нагадаємо, Закон України «Про вищу освіту» Верховна Рада прийняла 1 липня, за відповідне рішення проголосувало 276 народних депутатів.

Якщо Вам потрібен репетитор англійської мови, ви перебуваєте в потрібному місці, просто виберіть викладача. Посилання

Top