Механізм видання шкільних підручників буде...

Механізм видання шкільних підручників буде переглянутий

Рахункова палата України пропонує Міносвіти переглянути та удосконалити процедуру відбору підручників, які видаються за рахунок держави. Про це повідомляється в звіті, опублікованому на основі результатів проведеного аудиту Рахункової палати.

Результати аудиту свідчать про те, що за останні 3 роки витрати з держбюджету на видання підручників і посібників значно збільшилися: у 2012 році вони склали 233,2 млн. грн., а в 2014 — 310,6 млн.

Результати аудиту, який провели фахівці Рахункової палати, демонструють, що Інститут інноваційних технологій і змісту освіти та Міносвіти зосередилися на виданні підручників, призначених для загальноосвітніх установ, завдяки чому учні 3 і 5 класу сьогодні повністю забезпечені підручниками. Однак Міносвіти не забезпечило обґрунтованого планування, контролювання та ефективного використання коштів держбюджету, виділених на зазначені цілі в період з 2013 і до кінця першого півріччя 2014 року.

Крім того, фахівці Рахункової палати нагадують про те, що відсутність належного контролю використання державних коштів з боку Міносвіти призвело до неефективних витрат бюджетних коштів на загальну суму в 26,8 млн. грн.

Тому з метою забезпечення більш ефективного та якісного використання держкоштів Колегія Рахункової палати винесла на розгляд Кабміну пропозицію про прийняття необхідних заходів щодо вдосконалення законодавства в сфері видання підручників і навчально-методичної літератури, а на розгляд Міносвіти — пропозицію щодо вдосконалення механізмів відбору і видання підручників за рахунок коштів, що виділяються з держбюджету.

Якщо Вам потрібен репетитор з математики, ви перебуваєте в потрібному місці, просто виберіть викладача. Посилання


Top