Курси чи репетитор англійської?

Курси чи репетитор англійської?

Практично кожен в сучасному світі володіє англійською мовою, а хто ще не встиг її вивчити — той активно над цим працює. Якщо діти вивчають такий предмет в школі, студенти можуть підтягнути свої знання в університеті, то дорослі змушені звертатися за додатковою допомогою. Це можуть бути спеціальні мовні курси чи послуги репетитора. Що обрати — репетитора чи курси? Це питання ми постараємося вирішити в нашій статті.

kyrsu ili repetitor
Репетитор або курси

Головні аспекти курсів і занять c репетиторами

Розглянемо особливості  індивідуальних занять та відвідування курсів для того, щоб визначити чому надати перевагу:

  1. Організаційний аспект. Заняття на курсах є роботою за спеціальною програмою. Оплата йде за все навчання і при цьому пропущений урок матеріально НЕ буде відшкодовано, і пройдену тему потрібно буде вчити самостійно. А що якщо це не одне заняття, а кілька? Тоді гроші просто йдуть в трубу. При роботі з репетитором пропущені заняття мають тільки умовний характер, і можуть лише впливати на час навчання, умовно кажучи, збільшити його. В цьому випадку краще репетитор, ніж курси англійської мови;
  2. Особистісна складова. Швидше за все, якщо один в групі не так швидко засвоює інформацію, не розуміє пояснення вчителя, то йому буде приділятися уваги все менше і менше. Тому якість отримуваних знань буде знижуватися і може навіть з’явитися проблема з розумінням тієї чи іншої теми. А ось при індивідуальному спілкуванні з репетитором, вчитель працює тільки з одним учнем, відповідає на його питання, розкриває незрозумілі моменти. Такий педагог зможе з легкістю знайти найкращий оптимальний режим для того, щоб матеріал засвоювався легко і продуктивно;
  3. Психологічна сумісність. Напевно, найскладніша і гостра особливість, яка відрізняє два види навчання. Адже на курсах учень не має можливості підбирати собі одногрупників, або ж викладача. Він лише обирає навчальний заклад і потрібну програму. Тому  можуть виникнути ситуації, коли не буде підходити педагог , або відношення в колективі не складуться. Не виключено, що можуть в групі будуть навіть не урівноважені особистості. Що стосується занять з репетитором, то тут справа йде трохи інакше. Адже учень сам вибирає собі викладача, з яким буде проводити свій час. Можна навіть провести перше пробне заняття, щоб визначитися з тим, чи підходить ця людина та спосіб викладу матеріалу нею.

Ці три особливості дозволять сформувати свою думку і дати точну відповідь на те, що краще — групові або індивідуальні заняття, і допоможуть заощадити час, гроші і сили.

Методика викладання

Для того щоб відповісти, що обрати — репетитора чи курси, потрібно розібратися ще й в методиці викладання. Адже саме від цього залежить ефективність всього процесу навчання. На курсах є кілька спеціально відпрацьованих програм, які мають свої рівні знань, від початківця і вище. Вони регулярно оновлюються відповідно новим тенденціям і вимогам. Та й викладачі проходять перекваліфікацію і постійно мають практичні навички. У цьому сенсі краще курси ніж репетитор, але шукати потрібно сучасні компанії, які активно співпрацюють з закордонними організаціями та обмінюються з ними своїм досвідом.

При цьому репетитори підбирають кожному своєму учневі індивідуальну методику навчання. Але вони використовують ті методи, які особисто вважають ефективними, хоча на практиці це іноді буває зовсім не так. Також слід зазначити, що навіть при зміні на курсах викладача, методика і програма залишиться незмінною. А ось зі змінною репетитора доведеться підлаштовуватися під його манеру викладання предмета.

Незважаючи на всі ці факти і критерії, кожна людина має право самостійно вибрати для себе, що краще репетитор або курси, і докласти максимум зусиль, щоб отримати якісні знання.


Top