Книги як спосіб продовжити своє життя

Книги як спосіб продовжити своє життя

Американські вчені з Єльського університету протягом дванадцяти років спостерігали за групою людей, які читали книги. В експерименті взяли участь 3 635 учасників, всі — старше 50 років. Дослідження показали, що читання літератури людьми зрілого віку дозволяє продовжити тривалість їх життя на кілька років.
Вченим вдалося встановити, що ті люди, які читали більше інших, в середньому прожили на 23 місяці довше тих учасників, яких не цікавила література.
Stack Of Books
Перед початком дослідження учасників розділили на три групи. У першій були ті, хто читав більше трьох з половиною годин в тиждень. Другу групу склали ті учасники, які читали менше трьох з половиною годин протягом семи днів. І в третій групі були ті, хто зовсім не приділяв читанню час.
В результаті було доведено, що ті, хто читає найбільше, мають ймовірність померти на 23% менше, ніж ті люди, яких зовсім не цікавлять книги.
Як запевняють американські дослідники, всього лише 30 хвилин, які людина щодня приділяє літературі, сприяють продовженню її життя. Однак, такий ефект роблять лише книги, а не журнали або газети.
У найближчому майбутньому вчені з провідного американського університету планують провести дослідження, що стосуються іншої користі читання для здоров’я людини. Також вони вивчатимуть вплив, який чинять електронні книги та аудіо книги.


Top