Китайська мова: просто чи складно

Китайська мова: просто чи складно

Китайську мову не можна просто назвати складною, вона неймовірно важка у вивченні. Візьмемо, приміром, той факт, що для мінімального розуміння іноземця потрібно не менше 1000 ієрогліфів, а всіх разом їх понад 60 тис. Вражає, чи не так? Китайська — це не та мова, яку можна самостійно пізнати. Репетитор  китайської мови і тільки він потрібен всім, хто набрався сміливості зайнятися її вивченням.

Найскладніше запам’ятовувати ієрогліфи, а точніше — їх написання. На допомогу приходять асоціації: у кожного вони свої. Деяким людям допомагає багаторазове написання одного і того ж ієрогліфа до тих пір, поки він повністю не запам’ятається.

Якщо ви знаєте 200 ієрогліфів — це вже маленька перемога, адже ви можете читати і розуміти понад 30% тексту заголовків на телебаченні і в журналах (звичайно, з легкої лексики).

Знайдіть компаньйона. З другом заняття стануть менш складні, оскільки ви поділяєте всі складнощі на двох. Крім того, ви будете мотивувати один одного. Здорова конкуренція теж корисна, особливо в тих сферах, де потрібен в першу чергу результат.

Читайте тексти в голос. Таким чином, ви тренуєте не тільки вимову, а й краще запам’ятовуєте прочитане.

Попросіть, щоб репетитор китайської підказав вам свої методи вивчення, і поділився секретами засвоєння східної мови.

Перегляд фільмів теж корисний. Навіть якщо ви нічого не зрозумієте, не потрібно турбуватися. Підсвідомо у вас все одно розвивається вміння сприймати нерідну мову.

Час від часу повторюйте вивчені ієрогліфи, використовуйте їх в реченнях якомога  частіше. Слідкуйте за тим, щоб вивчаючи щось нове, ви не забували старе.

При вивченні китайської важлива не швидкість, а якість. Вивчайте тему рівно стільки, скільки потрібно вам, щоб ви повністю її освоїли.

Репетитор китайської мови повинен допомагати вам і перевіряти те, наскільки правильно ви засвоїли матеріал. Якщо викладач вас не виправляє, шукайте іншого. Ви не можете знати все ідеально, а ось те, що репетитор китайської не помічає помилок, значить, що він просто не зацікавлений в вашому успіху.


Top