Читання – найкраще навчання або як мотивувати...

Читання – найкраще навчання або як мотивувати дитину читати

Сьогодні за книгою сучасних дітей побачити можна вкрай рідко. Зазвичай, весь свій вільний час вони проводять за комп’ютером, планшетом або на прогулянках з друзями. Такий вид відпочинку більшість школярів, особливо на канікулах, нізащо не проміняють на читання. Однак, цей процес може бути дійсно захоплюючим. Ми зібрали кілька способів, як зацікавити дитину літературою та навіть привити їй любов до читання книг.

test_image

Скажімо книгам ні!

Але тільки звичайним, в твердій або м’якій палітурці. Сьогодні майже в кожній сім’ї є планшет або електронна книга. Туди можна з легкістю закачати будь-який літературний твір. Таке незвичайне читання може захопити дитину, яка з сучасною техніку на «ти» і буквально не може випустити з рук улюблений девайс.

Література vs фільми

Найбільш популярні літературні твори часто бувають екранізованими. Безперечно, що фільм, знятий за мотивами книги, більше захопить дитину. А після перегляду кіно можна пояснити їй, що в книзі історія розкрита детальніше, а деякі герої поводяться інакше — це може зацікавити дитину і стимулювати їй прочитати книгу.

Читати слухаючи

Ще один чудовий спосіб зацікавити читанням — це запропонувати дитині аудіокнигу. Однак він підійде тільки для дітей з добре розвиненою аудіовізуальною уявою, в іншому випадку книга зовсім не буде сприйнятою дитиною. Слухати твір можна в поїздці, на прогулянці або перед сном, або ж при цьому займаючись іншими справами, наприклад, граючи в комп’ютерні ігри або прибираючи.

На завершення

Кожна з цих порад може стати в нагоді Вам на практиці і допомогти захопити Вашу дитину читанням літературних творів. Головне – це пам’ятати, що ніколи не можна змушувати дитину читати. Психологи переконані, що таким чином можна спровокувати у неї ненависть до літератури. Тому, для початку, слід дозволити дитині самій вибирати книги, журнали або комікси, які її цікавлять. І тільки потім можна пропонувати їй прочитати серйозні твори.

Вибрати хорошу літературу для дитини можна в бібліотеці або скориставшись послугами репетитора по літературі.


Top