Чи варто наймати репетитора?

Чи варто наймати репетитора?

Це питання турбує кожного з батьків, чия дитина вчиться в школі, а особливо закінчує старші класи. Які існують переваги і недоліки такого способу навчання, і коли варто звертатися за допомогою до репетитора, ви дізнаєтеся в нижчевикладеній статті. Репетиторство — це індивідуальне приватне навчання вдома чи по скайпу. Воно дозволяє підвищити знання дитини до необхідного рівня.

Репетитор для дітей

Плюси і мінуси занять з репетитором

Як і кожна монета має дві сторони, так і кожен процес має свої плюси і мінусами. Розглянемо, які існують позитивні сторони від занять з репетитором:

  1. Індивідуальний підхід до занять, що враховує швидкість і здатність дитини засвоювати матеріал.
  2. Використання не тільки шкільних підручників, а й додаткової літератури, заснованої на кращих методиках.
  3. Гнучкий графік занять, який дає можливість корегувати навчальне навантаження на дитину.

Тепер варто дізнатися про мінуси репетиторства. Отже, можна виділити наступні недоліки навчання на дому з репетитором:

  1. Індивідуальні заняття з репетитором — досить дороге задоволення.
  2. Додаткове навантаження на дитину, яка змушена виконувати завдання не тільки за шкільною програмою, а й за індивідуальними заняттями.
  3. Можливість обрати непрофесійного репетитора, від занять з яким ви можете не отримати бажаного результату.

Коли варто звертатися за допомогою до репетитора

         Якщо ви все ж вирішили найняти репетитора для своєї дитини, тоді вам варто вирішити, коли це найкраще зробити. Багато батьків стають перед питанням, коли варто наймати репетитора:

  1. на весь період навчання, починаючи з 1-го класу і до випускного, щоб репетитор був помічником у навчанні дитини;
  2. лише в старших класах, коли починаються більш серйозні і складні предмети;
  3. безпосередньо перед іспитом, за 3-4 місяці, щоб репетитор заповнив усі наявні прогалини в знаннях у дитини, і за короткий період часу ще раз пропрацював вивчений матеріал.

Єдиної правильної відповіді на це питання не існує. Експерти вважають, що кожен з батьків повинен прислухатися до своєї дитини, і звертатися до репетиторів лише в тому випадку, коли в цьому дійсно є велика необхідність. Тобто тоді, коли дитина серйозно відстала у навчанні (через тривалу відсутність на заняттях або через своїх здібностей). І цей захід повинен мати короткостроковий період. Інакше батьки можуть зіткнутися з тим, що їх дитина буде перевантажений навчанням і втратить до неї будь-яку зацікавленість. Або навпаки, вона перестане серйозно ставитися до шкільних занять, адже вдома йому все одно ще раз все пояснить репетитор. Наймати репетитора чи ні — це індивідуальна справа кожної сім’ї, не тільки батька, а й дитини. У цій справі важливо враховувати побажання і інтереси дитини, щоб правильно встановити пріоритети, які допоможуть їй в подальшому житті, а не нашкодять.


Top