Чи дорого навчатися в Америці?

Чи дорого навчатися в Америці?

У нашій країні, незважаючи на високий рівень грамотності населення, необхідно міняти систему освіти. Про це говорять всі міністри, і намагаються робити потрібні кроки в цьому напрямку. Поки все тільки в планах і на початковій стадії реалізації в життя, давайте розглянемо систему освіти в США, наскільки там це питання вирішене ефективно, і які головні відмінності від нашої системи.

education in the USA
Навчання в Америці

Важливо відзначити, що навчання в США вважається найдорожчим в світі. Але при цьому грамотність населення 99%. Жителі країни готові платити за своє навчання, за отримані знання, тим самим забезпечити собі гідну заробітну плату. Всього шкіл в країні налічується 138 180, з них 71,5% це державні установи, які пропонують безкоштовне навчання. При цьому на одного вчителя потрапляє не більше 16 учнів. А ось 24,15% це вже приватні школи, з них більша частина є релігійними. Вартість навчання в таких установах становить від 6 до 60 тисяч доларів на рік, в залежності від напрямку, статусу школи, викладачів та іншого. Тут один учитель може працювати тільки з 11 учнями, не більше того. І є ще 4,35% — це чартерні навчальні заклади. Вони фінансуються державою, при цьому мають можливість залучати різних приватних інвесторів. Тут також безкоштовне навчання, але потрапити туди не так і легко. Є два способи — відмінно здати вступні іспити, або ж виграти в лотереї, яка приводитися раз на рік безкоштовно абсолютно для всіх. Тут один учитель займається з 13 учнями.

Що стосується держави, то уряд на кожного свого учня, які вчитися в державних установах, в середньому витрачають 12 тисяч доларів на рік. При цьому дана цифра змінюється в залежності від регіону. Адже навчання в Нью-Йорку може обійтися в 20 тисяч, а в Юті не більше 7 тисяч доларів. Якщо ви мрієте навчатися у США, підтягнути свої знання вам допоможе репетитор з англійської мови.

Слід зазначити, що не всі діти йдуть за знаннями в школу. Близько 3% отримують домашню освіту. Велика частина таких учнів не йдуть до навчальних закладів через релігійні міркувань, частина мають інвалідність.
Незважаючи на такі дійсно значні суми грошей, в приватних школах ніколи не буває порожніх місць. Освіта як в державній школі, так і в приватній, коштує приблизно однакові гроші. Давайте розглянемо цікаві статистичні дані, які тільки підтверджують високий рівень освіти в США:
1) Власники Нобелівської премії в світі — 362 людини з США;
2) 28% всіх витрат на освіту припадає на США, при то що тут знаходитися тільки 4% дітей і молоді з усієї планети;
3) З десятки кращих вузів країни — 7 з США;
4) 48% всього світового обсягу відкритий в різних сферах припадають безпосередньо на США.

Дійсно, можна посперечатися з тим, чи підходить нам така система освіти, ґрунтуючись на розвитку країни в цілому. Але одне ясно — у нас є на кого рівнятися і підтягувати свої показники.


Top