3 поради репетитору: як допомогти дитині вчитися

3 поради репетитору: як допомогти дитині вчитися

Кожна дитина на певному етапі навчання відчуває ті чи інші труднощі з освоєнням великого потоку інформації. Деякі діти справляються самостійно, іншим долати ці труднощі допомагають батьки і старші брати, а деяким потрібен репетитор — педагог, психолог, майстер методики викладання.
Кожен батько розуміє, що дитині потрібна допомога в навчанні, але в силу зайнятості або незнання ефективних методів навчання, батьки все частіше звертаються до репетиторів.
Кожен репетитор знає, що учневі необхідно набагато більше від занять, ніж просто передача теорії і практики від репетитора до учня.
В нашу інформаційну епоху, коли Гугл замінює нам вчителів, а Вікіпедія вже витіснила бібліотеки, так легко загубитися у величезному потоці інформації. Учням все важче вивудити з книг та інтернету потрібні знання і набути навичок. Ось 3 поради репетитору, як допомогти дитині освоїти величезний потік інформації і вибрати те, що потрібно саме зараз.

● Привчайте учня до самостійного пошуку відповідей

Замість того, щоб питати готові відповіді, наштовхуйте учня на думку за допомогою питань, прикладів або моделювання реальної ситуації. Перед уроком підготуйте 3-5 питань до кожного пункту уроку для перевірки наявних знань учня за новою темою, швидше за все він сам вже дещо знає по цій темі.
Покажіть учневі, що він, знайшовши відповідь самостійно, зможе застосувати ці знання набагато ефективніше і запам’ятає факти надовго. Давайте цікаві завдання і приклади (завдання з яблуками в математиці вже всім набридли, придумайте щось оригінальне), щоб він сам захотів знайти матеріал і виконав завдання із задоволенням.

● Дайте дитині корисні інструменти для навчання

Покажіть дитині ефективні способи і прийоми навчання, такі як
- Ментальні карти — для ефективного конспектування,
- Мнемоніка — для кращого запам’ятовування,
- Метод асоціацій — для розвитку творчого мислення,
- Метод 5 повторень — для запам’ятовування надовго,
- Прийоми саморефлексії — для перевірки вивченого, і багато інших.
Так ваш учень запам’ятає потрібну інформацію надовго і буде вчитися із задоволенням.

● Навчіть задавати правильні питання

Правильне питання — запорука міцних і конкретних знань. Дайте учневі цей універсальний інструмент, навчіть його користуватися питаннями чітко, доречно і по справі, тоді ваш урок буде швидше консультацією по темі і цікавою дискусією, ніж сухою передачею знань від вас до нього. Ставлячи питання, учень вже сам проявляє інтерес до досліджуваного матеріалу, глибоко осмислюючи його, і відповідно навчання проходить набагато ефективніше.

А як ви допомагаєте своїм учням освоювати великий потік інформації в вашому предмет?


Top