Юридична освіта в Україні - чого чекати?

Юридична освіта в Україні — чого чекати?

Вчора були проведені збори Асоціації правників України за круглим столом. Була розглянута реформа юридичної освіти, в обговоренні якої взяли безпосередню участь представники вищих шкіл, наші та іноземні експерти і юристи.

Юридическое-образование-остается-одним-из-наиболее-востребованных

Зараз є високий відсоток незадоволеності існуючого рівня юридичної освіти в нашій країні. Жоден з 229 опитаних членів круглого столу не дав оцінку — «дуже задоволений». Більшість поставило тверду трійку. Серед найпопулярніших нарікань можна відзначити:

1) Незадовільне вивчення представлених в програмі іноземних мов — так вважають більше половини респондентів;
2) недоцільне отримання заочної освіти та післядипломної підготовки. Так відповіли 52% опитаних;
3) Проблеми з майбутнім працевлаштуванням. Близько 57% вважають, що підготовленим бакалаврам не дають можливості почати працювати за своєю спеціальністю, при цьому не маючи магістерського ступеня;
4) Відсутність практичних навичок у майбутніх юристів. Так вважає більшість, і саме це є наслідком не якісного викладання в університеті.

Що стосується безпосередньо вирішення цих проблем, то обговорювалося три важливі концепції, які раніше були прийняті в Литві і мали позитивний результат. Вибір був між трьома варіантами:

1) Студент має ступінь бакалавра зі спеціальності правознавство після 4 років навчання, а ступінь магістра можна отримати ще після двох років навчання;
2) Одноступінчата модель, яка включає в себе п’ять років юриспруденції без можливого поділу на різні спеціалізації;
3) Ступінь бакалавра і ступінь магістра після трьох років навчання.

Наші Українські експерти вважають, що нашій країні найкраще підійде останній варіант концепції юридичної освіти. Саме така наскрізна програма дасть можливість виправити проблеми з низьким рівнем підготовки юристів, яка зараз вкрай актуальна. А.Бойко виділив головні кроки реанімування юридичної освіти, перший з яких це перехід на наскрізну програму. Далі йде серйозне стажування фахівців після проходження магістратури, так як в університетах практичній частині приділяється вкрай мало уваги. Тоді можна говорити про те, що безпосередньо юридична освіта в нашій країні зможе стати дійсно якісною.


Top