Вища освіта - новини від приватних ВНЗ!

Вища освіта — новини від приватних ВНЗ!

На сьогоднішній день спостерігається досить цікава ситуація — кількість приватних ВНЗ починає скорочуватися. Вся ця ситуація зараз стала нагадувати природний відбір, ніж на вплив кризи. Адже на ринку залишаються працювати ті навчальні заклади, які можуть надати освіту за якістю не гірше, ніж державні установи.

899162

Якщо звернутися до статистики, то в нашій країні ще в минулому році було 664 вищих навчальних закладів. Приватних університетів було на порядок менше, приблизно в чотири рази. Близько 70 установ III і IV рівнів акредитації та 144 ВНЗ на приватній основі. Якщо порівняти з 2014 роком, то кількість установ зменшилася на 76, а в 2015 було закрито ще 70 ВНЗ.

Що стосується кількості студентів, то можна сміливо відзначити, що в 2015 році навчання в таких закладах навчалося близько 1,69 млн. осіб. Найпопулярнішими областями можна вважати Київську, Харківську, Дніпропетровську і Львівську. Але ці цифри, в порівнянні з минулими роками є набагато нижчими. Кількість абітурієнтів знижується через політичну ситуацію в країні, наявність демографічного спаду і, безумовно, самих реформ Міносвіти. І така ситуація має тенденцію тільки в погіршення. Саме це в сукупності негативно впливає на скорочення приватних навчальних закладів, зростання конкуренції між ними.

Багато хто може подумати, що нашій країні абсолютно не потрібні приватні заклади, адже користі від них ніякої немає. Але насправді слід зазначити, що такі установи дають якісну освіту за найпопулярнішими спеціалізаціями, а саме технічною, інженерною, економічною і юридичною. Вартість самого навчання не надто вже й відрізняється від контракту державних ВНЗ. Так, один рік бакалаврату в МАУП обійдеться в 13,2 тисячі грн., А магістратура близько 17 тисяч грн. Але є і більш доступні варіанти.

Щоб утриматися на плаву і все-таки отримати потрібну кількість студентів, приватні установи починають розширювати список своїх пропонованих спеціальностей, наймають кваліфікованих педагогів і при цьому активно налагоджують співробітництво із зарубіжними навчальними закладами. Зараз же, коли наявність освіти цінувється дуже високо, цей показник є дійсно справжнім бонусом, який і приваблює випускників подавати свої документи в такі приватні ВНЗ.

 


Top