У шкіл з'явитися можливість самостійно друкувати...

У шкіл з’явитися можливість самостійно друкувати атестати?

У рамках закону про децентралізацію Міністерство освіти України дасть дозвіл на друк атестатів самостійно. Передбачається, що таке рішення дозволить заощадити близько 10 млн. грн. бюджету. Відомо про це стало 12 квітня, коли проходило засідання Комітету Верховної Ради з питань науки і освіти.

11111_1_650x410

За словами Інни Совсун, вже два роки міністерство робить всі потрібні кроки для того, щоб виготовлення всіх необхідних документів про освіту було перенесено на самі установи. І вже на сьогоднішній день економія на обличчя. Якщо звернутися до реальних цифр, то можна відзначити, що Львівський національний університет імені Франка зміг заощадити близько 227 тисяч гривень. І це виходить середній показник. Є заклади, де економія доходить до півмільйона гривень. Все залежить від кількості студентів і затребуваності самого університету.

Починаючи ще з 2004 року всі необхідні документи — атестати і дипломи — друкувало одне підприємство, собівартість яких була близько 90 гривень — а реальна вартість виявлялася в рази завищеною. Зараз же, з 2015 року вищі навчальні заклади мають можливість самостійно виготовляти пластикові документи для своїх випускників. Щоб не було підробок і можна було з легкістю підтвердити справжність, на кожному документі є свій реєстраційний номер. Це реально дозволяє економити кошти.

А в цьому році така система планується застосовуватися і до шкіл, випускники яких активно готуються до вступу і регулярно займаються з репетитором. Працювати схема буде в наступному форматі. Бланки готових атестатів закуповуються централізовано, формуються електронні списки документів. А ось саме роздруковувати такий атестат будуть на місці. Відповідно можна знайти недорогу компанію, економити на доставці та інших дрібницях. Якщо стара процедура забирала близько 25 млн коштів на виготовлення таких документів. То зараз сума не повинна бути більше 15 млн грн. Економія в 10 мільйонів гривень варта того, щоб дати можливість університетам і школах пустити кошти на більш необхідні потреби, а їх на сьогоднішній день немало.

Якщо всі схеми будуть дієвими і економними, то планується запустити також і друк студентських квитків на місці, які зараз продовжують виготовлятися централізовано. Головне, щоб така процедура не привела до появи нових корупційних схем.


Top